ΒΙΝΤΕΟ: Σούπερ τελικός στο Κόπα Λιμπερταδόρες, Μπόκα εναντίον Ρίβερ!

ΒΙΝΤΕΟ: Στον τελικό του Copa Libertadores η Μπόκα, την περιμένει για πρώτη φορά η Ρίβερ!

Την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Copa Libertadores εξασφάλισε η Μπόκα Τζούνιορς, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Παλμέιρας, μετά το 2-0 στο «Μπομπονέρα» και θα αντιμετωπίσει για πρώτη φορά στους διπλούς τελικούς τη Ρίβερ Πλέιτ!

Η Παλμέιρας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, αλλά το γκολ που πέτυχε ο Ενρίκε στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης ακυρώθηκε με τη χρήση του VAR από τον διαιτητή και οκτώ λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Ραμόν.

Οι Βραζιλιάνοι επιχείρησαν να αντιδράσουν και στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν κι άλλο την απόδοσή τους, καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν στο 51’ με τον Γκαρσία και δέκα λεπτά αργότερα με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γκουσά.

Οι Αργεντινοί, ωστόσο, αποδείχθηκαν σκληρά καρύδια και ο Μπενεντέτο με μακρινό σουτ στο 70' διαμόρφωσε το τελικό 2-2, βάζοντας τέλος στις όποιες ελπίδες είχαν οι γηπεδούχοι για πρόκριση στον διπλό τελικό του Copa Libertadores.

Ο πρώτος τελικός Μπόκα-Ρίβερ είναι προγραμματισμένος για τις 7 Νοεμβρίου στο «Μπομπονέρα», ενώ ο δεύτερος στις 28 του ίδιου μήνα στο «Μονουμεντάλ».