Λιόν

Σοκ στις καθυστερήσεις για τη Λιόν

Με το… αριστερό επέστρεψε στην αγωνιστική δράση η Λιόν, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2   με την Αμιάν εκτός έδρας. Μάλιστα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι, που πέταξαν βαθμούς για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, έχασαν την ευκαιρία να βρεθούν προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας. Η τύχη χαμογέλασε στους γηπεδούχους, οι οποίοι προηγήθηκαν στο 7’ με αυτογκόλ του Άντερσεν. Η αντίδραση της Λιόν ήταν άμεση, καθώς, δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ντεμπελέ. Στο 34’ ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λιόν προσπάθησε να κρατήσει το υπέρ της αποτέλεσμα και παρ’ ότι δέχθηκε πίεση, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Όμως στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μποντμέρ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Αμιάν.