ΜΠΟΥΖΟΥΚΗΣ

Παλικαρίσια ισοπαλία στην Τσεχία 1-1 οι Ελπίδες - Με 10 από το 24'

Η Εθνική Ελπίδων αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 24' στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Τσεχία πήρε την ισοπαλία 1-1, και έναν πόντο που μπορεί να αποδειχθεί σημαντικός για τη συνέχεια στην προσπάθεια για πρόκριση στα τελικά του Euro 2021.

To αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αγωνίστηκε με 10 παίκτες περίπου 70 λεπτά καθώς αποβλήθηκε στο 24' με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Δημητρίου.

Η ομάδα του Γιάννη Γκούμα κατάφερε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Μπουζούκη, το οποίο κέρδισε ο Νταβιώτης, αλλά οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στο δεύτερος μέρος, πίεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 75' με τον Χλότζεκ.

Η Εθνική μας σε 3 ματς έχει επτά βαθμούς, ενώ η Τσεχία σε 2 4.

ΤΣΕΧΙΑ: Γέντλισκα, Χάλους, Χόλικ, Πλεχάτι, Σάντιλεκ, Μπούχα, Σάσινκα, Σούτσεκ, Μάτουσεκ, Χλότζεκ, Βάνιτσεκ.

ΕΛΛΑΔΑ: Σιαμπάνης, Νάτσος, Νικολάου, Δημητρίου, Κατράνης, Ρέτσος, Μπαλογιάννης, Καμπετσής (84' Μιλόγεβιτς), Μπουζούκης (53' Λύρατζης), Νταβιώτης, Δουβίκας (27' Ευαγγέλου).