Ολυμπιακός Βόλου

Football League: Πήρε βαθμό στο τέλος ο Ολυμπιακός Βόλου

Πολύτιμη ισοπαλία 1-1 σε ένα φαινομενικά χαμένο παιχνίδι απέσπασε ο Ολυμπιακός Βόλου από τα Τρίκαλα. Οι «ερυθρόλευκοι» απέδρασαν με τον έναν βαθμό στις αποσκευές τους, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 93' με σκόρερ τον Γραικό, σε ένα ματς με επεισοδιακό φινάλε και συνολικά εννιά λεπτά καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν σταθερά το προβάδισμα από το 24ο λεπτό και το 1-0 του Πελάεθ, αλλά τελικά έχασαν μεγάλη ευκαιρία να φτάσουν τους επτά βαθμούς και την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, διατηρώντας, πάντως, το αήττητο σερί τους στη σεζόν. Αντίθετα, για την ομάδα του Θωμά Γράφα, αυτός ήταν ο δεύτερος βαθμός σε τρεις αγωνιστικές, με τους «ερυθρόλευκους» να γλιτώνουν μεν την ήττα, αλλά να παραμένουν χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα, μόλις στη 12η θέση.

Τρίκαλα: Ζαρόπουλος, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Ντόσης, Σανδραβέλης, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Τσίπρας, Λώττας (61′ Άλεξιτς), Πελάεθ (86′ Παπαγεωργίου), Σταματής (78′ Γρηγορόπουλος)

Ολυμπιακός Βόλου: Μακρυωνίτης, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός (44′ Παπαϊωάννου), Τσιάρας, Σκοπελίτης, Ράντι (46′ Ντούνης), Κουτσιανικούλης, Στεφάνοβιτς (62′ Ρόκας), Τσίτας