Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Με Κύπελλο, Super League 1, Super League 2, Προμηθέα, ντέρμπι «αιωνίων» στο βόλεϊ και Σάκκαρη οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Με Κύπελλο, Super League 1, Super League 2, Προμηθέα, ντέρμπι «αιωνίων» στο βόλεϊ και Σάκκαρη οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Τα παιχνίδια Παναιτωλικός-Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας και ΠΑΟΚ-ΑΕΚ για τη φάση των «8» του Κυπέλλου Ελλάδος, το εξ αναβολής ματς της 15ης αγωνιστικής της Super League 1 μεταξύ Βόλου και Απόλλωνα Σμύρνης, η εξ αναβολής αναμέτρηση ΑΕΚ Β’-Αιγάλεω στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League 2, η «μάχη» του Προμηθέα Πάτρας με τη Βαλένθια για τη 10η «στροφή» του EuroCup, το ντέρμπι Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός για την 1η αγωνιστική της γ’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος βόλεϊ γυναικών και ο αγώνας της Ζενγκ με τη Σάκκαρη στον δεύτερο γύρο του Australian Open δεσπόζουν στο πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων της Τετάρτης.

Αναλυτικά όλες οι επιλογές:

08:00 Eurosport 2 Αυστραλιανό Όπεν Τένις

08:00 Eurosport 1 Αυστραλιανό Όπεν Τένις

10:00 Eurosport 2 Αυστραλιανό Όπεν Τένις

10:00 Eurosport 1 Ζενγκ - Σάκκαρη Αυστραλιανό Όπεν Τένις

12:00 Eurosport 2 Αυστραλιανό Όπεν Τένις

12:00 Eurosport 1 Αυστραλιανό Όπεν Τένις

15:00 ΕΡΤ Sports Απόλλων Πόντου - Ηρακλής Super League 2 

15:00 ΕΡΤ3 ΑΕΚ Β’ - Αιγάλεω Super League 2

15:00 COSMOTE SPORT 1 HD Βόλος - Απόλλων Σμύρνης Super League 1

15:00 COSMOTE SPORT 2 HD Παναιτωλικός – Ολυμπιακός Κύπελλο Ελλάδος

17:00 COSMOTE SPORT 3 HD Παναθηναϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας Κύπελλο Ελλάδος

18:30 Novasports 2HD Σασουόλο – Κάλιαρι Κύπελλο Ιταλίας

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD ΠΑΟΚ – ΑΕΚ Κύπελλο Ελλάδος

19:00 ΕΡΤ Sports Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός Κύπελλο Ελλάδος Βόλεϊ Γυναικών

19:30 Novasports 6HD Λειψία - Χάνσα Ροστόκ Κύπελλο Γερμανίας

19:30 Novasports Prime Προμηθέας Πάτρας – Βαλένθια EuroCup

20:00 Novasports 5HD Μπουντούτσνοστ – Ουλμ EuroCup

20:00 Novasports Start Λιλ – Λοριάν Ligue 1

20:00 Novasports 1HD Θέλτα – Οσασούνα La Liga

21:30 COSMOTE SPORT 2 HD Λέστερ – Τότεναμ Πρέμιερ Λιγκ

21:30 Novasports 4HD Τσεντεβίτα - Γκραν Κανάρια EuroCup

21:45 Novasports 3HD Χέρτα Βερολίνου - Ουνιόν Βερολίνου Κύπελλο Γερμανίας

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Ρεάλ Σοσιεδάδ - Ατλέτικο Μαδρίτης Κύπελλο Ισπανίας

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μπρέντφορντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Πρέμιερ Λιγκ

22:00 Novasports Start Τβέντε – Άλκμααρ Κύπελλο Ολλανδίας

22:00 Novasports 2HD Ίντερ – Έμπολι Κύπελλο Ιταλίας

22:30 Novasports Prime Βαλένθια – Σεβίλλη La Liga