LIVE

Live: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 1-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90+5' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-1! Ο Κούρτιτς ισοφάρισε με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

90' Κίτρινη ο Μαϊδανός

88' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Θεολόγου.

83' Κούτσιας αντί Άκπομ για τον ΠΑΟΚ

82' Κίτρινη στον Γλυνό για καθυστερήσεις

82' Μπαντιμπαγκά αντί Γλυνού για την ΑΕΛ

79' Κίτρινη στον Τέιλορ για θέατρο.

75' Μπίσεσβαρ αντί Σβαμπ για τον ΠΑΟΚ.

73' Ηλιάδης αντί Ταχάρ για την ΑΕΛ.

67' Κίτρινη στον πάγκο της ΑΕΛ, την είδε ο Ζιώγας

64΄Γκοοολ για την ΑΕΛ! Εξαιρετική προσπάθεια του Γλυνού από τα δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Παπαεωργίου και ο Ταχάρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, προλαβαίνοντας τον Ζ. Ζίβκοβιτς.

63' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς και αντί Μουργκ, Εσίτι και Λύρατζη

62’ Αλλαγές για την ΑΕΛ: Παπαγεωργίου Κ. αντί Μαυριά, Ακούνια αντί Κούστα και Συμελίδης αντί Γιάκου

55' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρσκι τσιμπάει την μπάλα για τον Άκπομ, που έκανε την προσποίηση αρχικά, ενώ στη συνέχεια αστόχησε με σουτ από την καρδιά της περιοχής

52' Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΛ, την είδε ο Ταχάρ

50' Εκτέλεση φάουλ από την ΑΕΛ, πήγε χαλαρά στην μπάλα ο Ζίβκοβιτς και πήγε να αιφνιδιαστεί, αλλά μπλόκαρε

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45' Κεφαλιά του Ταχάρ σε στημένη φάση της ΑΕΛ, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

37' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Άκπομ έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, είχε... πιάτο την εστία, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει όπως ήθελε και να βρει δίχτυα, αφού πρόλαβε να βρει την μπάλα και ο Θεολόγου. Δεν πήρε καν το κόρνερ.

33' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μουργκ, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Σουλούκου.

32' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ συνεργάστηκε με τον Τέιλορ, αλλά η κεφαλιά του Μιχάι ήταν αδύναμη παρότι ήταν σε καλή θέση

20' Σουτ του Σφιντέρσκι μέσα από την περιοχή και αρκετά δεξιά, έφυγε ψηλά η μπάλα

5' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κάθετη του Ελ Καντουρί στην πλάτη της άμυνας με αποδέκτη τον Άκπομ, αλλά πρόλαβε να βρει ελάχιστα την μπάλα, προτού μπλοκάρει ο Σουλούκος.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας), Νιδριώτης (Αθηνών) 4ος: Περράκης (Αθηνών) Παρατηρητής: Γκαϊτατζής (Δράμας)

Στον πάγκο για την ΑΕΛ είναι οι: Θεοδωρόπουλος, Ηλιάδης, Κολομπίνο, Συμελίδης, Μπατιμπανγκά, Μπέρτος, Τσουμάνης, Ατσούνα και Παπαγεωργίου

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι: Ταλιχμανίδης, Σίντκλεϊ, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς και Κούτσιας

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχάι, Τέιλορ, Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντουρί, Σφιντέρσκι, Άκπομ

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Σουλούκος, Παπαγεωργίου, Μαϊδάνος, Θεολόγου, Γκοτζαμανίδης, Γαρουφαλιάς, Ταχάρ, Γιάκος, Κούστα, Μαυρίας, Γλυνός

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Η ΑΕΛ αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τους «16» του κυπέλλου Ελλάδας.