Ρεάλ-Έλτσε

ΒΙΝΤΕΟ: Η Ρεάλ γλίτωσε τεράστιο κάζο στις καθυστερήσεις!

Αν και έχανε με 2-0 από την Έλτσε μέχρι το 82ο λεπτό, η Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε τρόπο να σώσει τον βαθμό (2-2) και να διατηρηθεί στο +4 από την Σεβίλλη στη μάχη του τίτλου της La Liga.

Ο Καρίμ Μπενζεμά έχασε το πρώτο πέναλτι με την φανέλα της «Βασίλισσας» στο 33΄, ενώ με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού αποχώρησε με μυϊκές ενοχλήσεις. Από την πλευρά του ο τερματοφύλακας της Έλτσε, Έντγκαρ Μπαντία έδειχνε ανίκητος, οι Μαδριλένοι άστοχοι, ενώ οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με μπασκετική ευστοχία.

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Λούκας Μπογέ πάγωσε το «Μπερναμπέου» στο 42’, όμως εκεί που οι γηπεδούχοι τα χρειάστηκαν κανονικά ήταν όταν ο Μίγια σημείωσε το 0-2 σε καίριο σημείο (76’).

Οι περισσότερες ομάδες στον κόσμο θα πετούσαν λευκή σημαία, όχι όμως και η Ρεάλ Μαδρίτης. Με εκτέλεση πέναλτι ο Μόντριτς έδωσε ελπίδες στην ομάδα του (82’) και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων μία κεφαλιά του Έντερ Μιλιτάο διαμόρφωσε το τελικό 2-2 που φέρνει την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι ξανά στο +4 από την Σεβίλλη.