Live: Βόλος-Απόλλων Σμύρνης

Live: Βόλος-Απόλλων Σμύρνης 1-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα στον Βόλο.

90': Σιελής αντί Φερνάντες.

83': Σαχλί αντί Μαρτίνες.

78': Κίτρινη κάρτα για τον Πουρίτα

77': Ευκαιρία από τον Πουρίτα, σούταρε από πολύ καλό σημείο εντός περιοχής όμως δεν είχε την απαιτούμενη ισορροπία με αποτέλεσμα ο Βέρχουλστ να μπλοκάρει εύκολα το τελείωμά του.

76': Σίγκνεβιτς αντί Παπαγεωργίου.

74': Τραγικό λάθος Κότνικ, έκοψε την τελευταία στιγμή ο τερματοφύλακας του Βόλου τον Σλίβκα στη συνέχεια της φάσης.

66': Καλό το σουτ του Νίκου Ιωαννίδη στην άλλη πλευρά του γηπέδου, ο Κότνικ είδε την μπάλα να περνάει έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του.

62': Φατιόν αντί Κάστρο, Γιαννιώτας αντί Παμλίδη.

58': Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη.

54': Μεγάλη στιγμή για τον Απόλλωνα. Απέφυγε τον Κότνικ ο Σλίβκα αλλά τον πρόλαβε ο Πουρίτα.

53': Φάουλ από τα δεξιά για τον Βόλο με τον Ορόζ να δοκιμάζει να αιφνιδιάσει τον Βέρχουλστ, δεν είχε τύχη η απευθείας εκτέλεσή του.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Ορός αντί Ρεγκατέν και Τουτουαρίμα αντί Γιακιμόφσκι.

Τέλος ημιχρόνου.

42': Κεφαλιά Φαν Βέερτ, μάζεψε ο Βέρχουλστ.

38': Πουρίτα αντί Άλχο.

33': Επικίνδυνο γύρισμα Φερνάντες, κόντραρε η μπάλα.

23': ΓΚΟΟΟΛ ο Βόλος. Το κόρνερ εκτελέστηκε πλασαριστά, ο Φεράρι τροφοδότησε με μια καταπληκτική σέντρα τον Φαν Βέερτ και ο Ολλανδός σκόρερ δεν λάθεψε ανοίγοντας το σκορ.

22': Όμορφη προσπάθεια από τον Φαν Βέερτ, συνέκλινε και σούταρε από τα αριστερά αλλά ο Βέρχουλστ απομάκρυνε σε κόρνερ.

21': Κάρτα για τον Τάσο Τσοκάνη.

19': Ο Βόλος κέρδισε πέναλτι, ο βοηθός όμως υπέδειξε σωστά οφσάιντ κατά του Φαν Βέερτ και έτσι μετά από τον έλεγχο από το VAR το ματς συνεχίζεται.

15': Σπουδαία επέμβαση Βέρχουλστ σε κεφαλιά Φαν Φέερτ μετά από κόρνερ.

2': Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

1' Σέντρα στο ματς.

Διαιτητής: Γκορτσίλας Βοηθοί: Νικολαΐδης, Στάικος Τέταρτος: Τσέτσιλας VAR: Ευαγγέλου, Χριστάκογλου.

ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κότσαρης, Τουτουαρίμα, Γιαννιώτας, Φατιόν, Ματέι, Κραγιόπουλος, Λισγάρας, Σίγκνεβιτς, Σαλί.

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Γιακιμόβσκι, Ρόγκνε, Αλβες, Κάστρο, Σλιβκα, Μαρτίνες, Παμλίδης, Παπαγεωργίου, Ιωαννίδης.

ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ: Κλέιμαν, Σιέλης, Πουρίτα, Λογαράς, Μεταξάς, Τερεζίου, Σοάρες, Ορόζ, Ροσέρο.

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ: Κότνικ, Ρομέρο, Γκουλέν, Αλχο, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Μπαρτόλο, Ρεγκατέν, Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική της Super League 1 ανάμεσα στον Βόλο και τον Απόλλωνα Σμύρνης.