Live: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός (17:15)

Live: ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 2-0 (Τελικό)

Λήξη του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με αρκετό άγχος του Παναιτωλικού με 2-0 και μπαίνει με νίκη στο 2022. Σκόρερ οι Κούρτιτς (29') και Ζαμπά (90'+2').

90'+2' ΓΚΟΛ Ο ΖΑΜΠΑ ΚΑΙ 2-0 Ο ΠΑΟΚ! Ο Σίντκλεϊ έκανε την πάσα στον Ζαμπά κι αυτός έπιασε το πλασέ έξω από την περιοχή, νικώντας τον Μελίσσα.

86' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Μπελεβώνης και Μόρσεϊ, εκτός οι Τσιγγάρας και Μπαρμπόσα.

82' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Καρέλης νίκησε τον Μιχαηλίδη, γύρισε την μπάλα προς τον Βέργο, αλλά ο Λύρατζης απομάκρυνε σε κόρνερ.

77' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Σίντκλεϊ και Σφιντέρσκι, εκτός οι Μιτρίτσα και Τσόλακ.

75' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Καρέλης και Μάρτενσον, εκτός οι Ντουάρτε και Μεντόσα.

74' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Κούρτιτς, απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Φλόρες.

72' Σουτ του Αουγκούστο, ψηλά άουτ.

70' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ζαμπά και Σβαμπ στη θέση των Μουργκ και Τσιγγάρα.

62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Βιεϊρίνια, εκτός ο Ροντρίγκο. Θα παίξει αριστερό μπακ ο Πορτογάλος.

59' Ζητάει χέρι ο ΠΑΟΚ, με την μπάλα να βρίσκει το χέρι του Μαλή. Θεωρείται ότι δεν υπάρχει πρόθεση, ούτε έκταση του χεριού από το σώμα.

53' Ο Μελίσσας είπε «όχι» στον Μουργκ που πλάσαρε από κοντά.

52' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Λούι, η μπάλα αποκρούστηκε από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη

50' Σουτ του Σφιντέρσκι, η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Μελίσσας.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου...

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45'+2' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Σοάρες, κεφαλιά του Σφιντέρσκι, απόκρουση του Μελίσσα σε κόρνερ.

34' Τρομερή επέμβαση του Μελίσσα σε σουτ του Αουγκούστο!

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΤΙΤΣ ΝΑ ΕΥΣΤΟΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!

28' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Η μπάλα χτυπάει στο στήθος του Ντουάρτε και στη συνέχεια τη βρίσκει με το χέρι του.

20' Έτοιμος να σκοράρει ο Μουργκ, αλλά βρήκε... αέρα και η μπάλα καταλήγει στον Μελίσσα.

10' Το έπιασε ο Μελίσσας με τα πόδια! Ο Κούρτιτς ήταν ο εκτελεστής!

Πίεσε ο Σφιντέρσκι τον Έλληνα τερματοφύλακα και του πήρε την μπάλα. Στη συνέχεια τον ανέτρεψε.

9' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ!