ΗΡΑΚΛΗΣ

Αρχή με εξάρα ο Ηρακλής στο τοπικό

Δυναμικό ξεκίνημα για τον Ηρακλή στο πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΜ. Οι κυανόλευκοι του Μαργαρίτη Κεχαγιά επικράτησαν στο βοηθητικό γήπεδο του Καυτανζογλείου με 6-0 του Κεραυνού Μονοπήγαδου και κέρδισαν το χειροκρότημα όσων παρακολούθησαν την αναμέτρηση.

Ο Γηραιός για ν' ανοίξει το σκορ χρειάστηκε την συμβολή του πολύπειρου Τάι ο οποίος σκόραρε με πέναλτι στο 6ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 2-0.

Στο 32ο λεπτό ο νεαρός Περπερίδης με πλασέ από κοντινή απόσταση έκανε το 3-0, ενώ ο γκολκίπερ του Κεραυνού Μαστροσάββας στο 39' μπλόκαρε πέναλτι του Αποστόλου, με το πρώτο ημίχρονο να μένει στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αποστόλου πήρε το... αίμα του πίσω, κάνοντας το 4-0 στο 58' και στο 76' ο Καρακώστας πρόσθεσε το όνομα του στην λίστα των σκόρερ πετυχαίνοντας το 5-0.

Το τελικό 6-0 υπέρ του Ηρακλή διαμορφώθηκε στο φινάλε της αναμέτρησης από τον Περπερίδη ο οποίος σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.