ΟΣΦΠ

ΒΙΝΤΕΟ: Συνεχίζει αήττητος ο Ολυμπιακός - Ισοπαλία με την Φερεντσβάρος

Αήττητος συνεχίζει στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ ο Ολυμπιακός που παραχώρησε ισοπαλία (9-9) με την Φερεντσβάρος για την τρίτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου.

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου έπαιξε εξαιρετική άμυνα για τρία οκτάλεπτα περιορίζοντας την πρωταθλήτρια Ευρώπης του 2019 στα τέσσερα τέρματα. Όμως οι Πειραιώτες δέχθηκαν πέντε γκολ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα και φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Βουδαπέστη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Βάμος στο ξεκίνημα του ματς. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 1-1 με τον Φουντούλη στον παίκτη παραπάνω, 6:47 πριν το τέλος του πρώτου οκταλέπτου. Οι Ούγγροι προηγήθηκαν ξανά με γκολ του Πολ στην κόντρα και έφτασαν στο 3-1 με το οποίο ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντένες Βάργκα.

Ο Ολυμπιακός έκανε ολοκληρωτική εμφάνιση στο δεύτερο οκτάλεπτο. Η ομάδα του Πειραιά με άμυνα για σεμινάριο (δε δέχτηκε γκολ) ισοφάρισε σε 3-3 με τέρματα των Γενηδουνιά και Φιλίποβιτς και προσπέρασε με 3-4 με τον Μουρίκη με εκπληκτικά παιγμένο παίκτη παραπάνω.

Η ομάδα του Πειραιά συνέχιστηκε στην πιεστική άμυνα και στο τρίτο οκτάλεπτο. Με γκολ του Μπούσλιε στον παίκτη παραπάνω η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου έφτασε στο 3-5 και το 3-6 με τέρμα του Γενηδουνιά. Με γκολ του Μερκούλοφ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 4-6, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το τρίτο οκτάλεπτο.

Με δύο γρήγορα γκολ από Βάργκα και Μερκούλοφ η Φερεντσβάρος έφερε το ματς σε ισορροπία στο ξεκίνημα του τέταρτου οκταλέπτου. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε ξανά με τέρματα του Χρυσοσπάθη με την πρωταθλήτρια Ευρώπης του 2019 να ισοφαρίζει ξανά (7-7) με γκολ του Βάμος στον παίκτη παραπάνω.

Οι Ούγγροι με νέο γκολ του Βάμος προηγήθηκαν με 8-7 με τον Μουρίκη να ισοφαρίζει αμέσως με γκολ στον παίκτη παραπάνω. Οι γηπεδούχοι βρήκαν πάλι γκολ με τον Φεκέτε στον παίκτη παραπάνω 46 δεύτερα πριν το τέλος του ματς. Ο Γενηδουνιάς μισό περίπου λεπτό πριν το τέλος διαμόρφωσε το 9-9 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Ολυμπιακός την τέταρτη αγωνιστική υποδέχεται στις 30 Νοεμβρίου την Μπαρτσελονέτα.