Λεβάντε

Κύπελλο Ισπανίας: «Καθάρισαν» τα φαβορί

Η Οσασούνα πέρασε εύκολα στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ισπανίας νικώντας εκτός έδρας με 4-0 την Σαν Αγκουστίν. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο 50ο λεπτό του παιχνιδιού η Οσασούνα άνοιξε το σκορ και δέκα λεπτά αργότερα σημειώθηκε το 2-0. Στο 72ο λεπτό η Οσασούνα πέτυχε το τρίτο γκολ και στις καθυστερήσεις του αγώνα σημειώθηκε και το τέταρτο τέρμα της αναμέτρησης.

Ακόμη πιο εύκολο ήταν το έργο της Λεβάντε η οποία διέλυσε εκτός έδρας με 8-0 την Ουρακάν Μελίλα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ο χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα η Λεβάντε είχε πετύχει άλλα τρία τέρματα κάνοντας το 4-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Η Λεβάντε μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο με το πόδι πατημένο στο... γκάζι και σε διάστημα 12 λεπτών από το 51' μέχρι το 63' πέτυχε άλλα τέσσερα γκολ σημειώνοντας το 8-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.