Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Πανιώνιος

Γ' Εθνική: Νίκες για Εθνικό και Προοδευτική, «γκέλα» για Πανιώνιο

Πανιώνιος και ΠΑΟ Ρουφ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο μεγάλο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής, χάνοντας έτσι πολύτιμο έδαφος στη μάχη της πρώτης θέσης. Από την άλλη ο Άγιος Νικόλαος εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο αυτό το αποτέλεσμα και με τη νίκη του επί του Άρη Σούδας (0-1) παρέμεινε στην κορυφή και στο +3.

Με νίκες συνέχισαν Εθνικός και Προοδευτική στην 7η αγωνιστική του 6ου ομίλου. Ο Εθνικός επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-1 του Αήττητου Σπάτων, ενώ η Προοδευτική νίκησε με 1-0 τον ουραγό της βαθμολογίας Αίας Σαλαμίνας, πιάνοντας έτσι στην κορυφή τον Πανελευσινιακό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Θερμαϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
Εθνικός Σοχού-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 0-0
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 1-1
Πανδραμαϊκός-Άρης Αβάτου 1-1
Αγροτικός Αστέρας-Αλεξανδρούπολη FC 0-0
Αναγέννηση Πλαγιάς-Δόξα Δράμας 1-0

2ος όμιλος 
Μακεδονικός-ΦΣ Κοζάνη 1-1
Θύελλα Σαρακηνών-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-2
ΑΕΠ Κοζάνης-Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-2
ΑΕ Λευκίμμης-ΟΦΑΜ 2-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αστέρας Καληράχης 4-0
Εδεσσαϊκός-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-2

3ος όμιλος
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Ελασσόνας 3-2
Αμβρυσσέας Διστόμου-Αετός Μακρυχωρίου 3-0 α.α.
ΑΟ Υπάτου-Θησέας Αγριάς 3-0
Νέα Αρτάκη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 0-1
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Αταλάντη 2-1
ΠΟ Φήκης-Ατρόμητος Παλαμά 1-0

4ος όμιλος – 9η αγωνιστική
Εθνικός Σκουλικάδου-Παναχαϊκή 0-3
Παναιγιάλειος-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Αίας Γαστούνης-Αναγέννηση Άρτας 2-0
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναγρινιακός 2-0
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

5ος όμιλος
Ερμής Μελιγούς-ΑΕ Μυκόνου 3-2
Άγιος Ιερόθεος-ΑΣ Σαντορίνη 2020 1-0
Άρης Σκάλας-Φωστήρας 1-1
Ερμιονίδα-Χαραυγιακός 2-0
Ηλιούπολη-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 2-0
Ρεπό: Παναρκαδικός

6ος όμιλος
Αιολικός-ΑΟ Πυλίου Κω 2-0
Αστέρας Βάρης-Θύελλα Ραφήνας 3-1
Κερατσίνι-Καραβάς 0-0
Προοδευτική-Αίας Σαλαμίνας 1-0
Εθνικός-Αήττητος Σπάτων 4-1
Ρεπό: Πανελευσινιακός

7ος όμιλος
Αλμυρός Γαζίου-ΑΕ Νεάπολης 5-0
Ατσαλένιος-Πόρος 3-3
Πανιώνιος-ΠΑΟ Ρουφ 1-1
Άρης Σούδας-Άγιος Νικόλαος 0-1
Γιούχτας-Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0