LIVE

Live: Πανσερραϊκός - ΑΕΚ 1-3 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Σουτ του Κοσίδη, αποκρούει ο Κατσίκας

82' Σιόντης στη θέση του Σοφιανού

80' Γκοολ για την ΑΕΚ! Εντυπωσιακό γκολ του Μαχαίρα με σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής.

72' Στίνα αντί Κολομπίνο και Μασκανάκης αντί Μούργου για τον Πανσερραϊκό

71' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα Σιντιμπε, καρφωτή κεφαλιά Κοσίδη, εντυπωσιακά ο Κατσίκας αποκρούει

67' Βγαίνουν οι Γαλανόπουλος, Γκατσίνοβιτς, μπαίνουν οι Φράνσον, Αραούχο για την ΑΕΚ.

66' Βγαίνει ο Φαν Βέερτ και μπαίνει ο Κοσίδης

62' Ο Μαχαίρας στην θέση του Φερνάντες για την ΑΕΚ.

62' Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Οι Θυμιάνης και Κανίς αντί των Στάικου και Σαΐντ.

51' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Σέντρα του Σιντιμπέ από δεξιά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Μάνταλου από τη μικρή περιοχή, η μπάλα στα διχτυα

49' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Ατομική προσπάθεια του Κολομπίνο, έδωσε δεξιά στον Σαϊντ, που προχώρησε, σέντραρε από δεξιά και ο Κατσαντώνης στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

43' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο

39' Μακρινό σουτ του Παλομπίνο, δεν ανησυχεί ο Στάνκοβιτς.

29' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτέλεση κόρνερ από τον Φερνάντες από δεξιά, ο Γκατσίνοβιτς παίρνει το «ριμπάουντ» στο ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Εξαιρετική η συνεργασία από τα αριστερά. Ο Γκατσίνοβιτς έσπασε στην κίνηση του Τσούμπερ, με τον Ελβετό να βρίσκει τον Μάνταλο στο ύψος της μικρής περιοχής. Άμεση εκτέλεση από τον Έλληνα άσο και 0-1.

13' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ακόμα μία εξαιρετική συνεργασία από πλευράς «Ένωσης», ο Σιντιμπέ βρέθηκε σε θέση κρυφού φορ σπάζοντας στον Γκατσίνοβιτς, το σουτ του οποίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

8' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Τσούμπερ βρέθηκε ολομόναχος προς το πίσω δοκάρι, με τον Κατσίκα να δηλώνει εκ νέου «παρών».

7' Φάση για την ΑΕΚ. Φαλτσαριστό σουτ του Φερνάντες εντός περιοχής, πέφτει στη γωνία και απομακρύνει ο Κατσίκας.

5' Πτώση του Φαν Βέερτ στην περιοχή. «Παίζετε» από τον Σταύρο Τσιμεντερίδη.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Υπάρχει ένα θέμα με την ενδοεπικοινωνία των διαιτητών.

Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη χωρίς να έχει διευκρινιστεί ο λόγος.

Διαιτητής ο Τσιμεντερίδης. Βοηθοί οι Τζιουβάρας και Κόλλιας, τέταρτος ο Κατσικογιάννης. Στο VAR ο Παπαδόπουλος και AVAR ο Νικολαΐδης.

Στον πάγκο για την ΑΕΚ είναι οι: Αθανασιάδης, Ρότα, Ντάικο, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Φράνσον, Αραούχο, Κοσίδης, Μαχαίρας

Στον πάγκο του Πανσερραϊκού είναι οι: Γιαννίκογλου, Πεταυράκης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης, Σιόντης, Στίνα, Μασκανάκης, Κανίς, Παπαβασιλείου

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Τζαβέλλας, Μήτογλου, Ραντόνια, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Γκατσίνοβιτς, Φερνάντες, Τσούμπερ, Φαν Βέερτ

Πανσερραϊκός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Λυμπεράκης, Παντεκίδης, Γιανναράκης, Ζέρης, Κολομπίνο, Στάικος, Σοφιανός, Κατσαντώνης, Μούργος, Σαΐντ