LIVE

Live: Παναιτωλικός-Νίκη Βόλου 1-0 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90'+4' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0!  «Τσαφ» από τον Αλιατίδη, βγήκε ολομόναχος στην αντεπίθεση, πλασάροντας εύστοχα για το 1-0.

90'+1' Δοκάρι για τη Νίκη Βόλου! Ο Μιράντα βρίσκεται ολομόναχος στο πίσω δοκάρι, πιάνοντας μονοκόμματο σουτ που κατέληξε στο σίδερο!

89' Τζιώρας αντί Ροχάνο.για τη Νίκη Βόλου.

83' Οι Μπαρμπόσα, Χρήστος Μπελεβώνης και Αποστολάκης στις θέσεις των Καρέλη, Ντουάρτε και Λούι για τον Παναιτωλικό. Μέτσε αντί Τσουκαλά για τη Νίκη.

83' Κίτρινη κάρτα για τον Βλαχομήτρο.

76' Μπλοκάρει ο Ροντρίγκες το διαγώνιο σουτ του Βλαχομήτρου.

74' Ο Βλαχομήτρος αντί του Ανδρέου για τη Νίκη.

72' Τεράστια ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου! Ο Ροντρίγκες βάζει στοπ στο τετ-α-τετ με τον Τζοβάρα.

69' Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα για τράβηγμα στον Γκαρσία.

67' Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτίδη.

65' Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους: Ο Τσιγγάρας στη θέση του Χουχούμη.

63' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής από τον Φλόρες, περνά άουτ.

56' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος στη θέση του Περέιρα.

51' Περνά άουτ το παράλληλο γύρισμα του Τζοβάρα.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

34' Πρώτη κίτρινη στο ματς. Θα την αντικρίσει ο Τζοβάρας για τάκλιν στον Λούι.

20' Φάση διαρκείας για τον Παναιτωλικό! Ο Μπάγιτς αποκρούει την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα. Δεν μπορεί να σκοράρει ούτε ο Κορνέλιους, ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ».

Στα πρώτα 17 λεπτά ο Παναιτωλικός έχει τον έλεγχο του αγώνα χωρίς να έχει χάσει κάποια σημαντική ευκαιρία.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ευστάθιος Γκορτσίλας.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αλιαπίδης, Τζοβάρας, Κυριακίδης, Γκαρσία, Ροχάνο, Τσουκαλάς, Παναγιωτίδης, Ανδρέου, Κάσσος, Γρομητσάρης

Παναιτωλικός (Αναστασίου): Ροντρίγκες, Λούι, Μαλής, Κορνέλιους, Περέιρα, Φλόρες, Αντούνες, Ντουάρτε, Μεντόσα, Χουχούμης, Καρέλης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει τη Νίκη Βόλου στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για την φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.