Live: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός

Live: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

88': Ο Περέιρα στη θέση του Χουχούμη

85': Σουτ του Βέργου, μπλόκαρε ο Κρίστινσον.

84': Οι Λούι, Φλόρες στη θέση των Μπακαδήμα, Μεντόσα

78':  Κίτρινη ο Βέργος.

77': Ο Λοβέρα στη θέση του Αβραάμ Παπαδόπουλου

67': Η μπάλα στα δίχτυα από τον Βέργο με σουτάρα, αλλά δόθηκε οφσάιντ.

63': Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σουτ του Λόπες από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και έφυγε πλάγια.

62': Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό: Κίτσος αντί Καρμπόβνικ.

62': Τσιγγάρας αντί Καρέλη και Μόρσεϊ αντί Μάρτενσον

60': ΓΚΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός. Οι γηπεδούχοι έχτισαν ωραία την επίθεση από πίσω και ο Καρέλης βρέθηκε σε θέση βολής και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Κρίστινσον. Πρώτοι σε όλες τις μονομαχίες οι παίκτες του Παναιτωλικού.

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Ο Τικίνιο απελευθερώθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα έσκασε αλλά ο Ανέστης έπεσε ωραία, της άλλαξε πορεία και πέρασε κόρνερ, κοντά από την εστία του

50': Σουτ του Ανδρούτσου, μπλόκαρε ο Ανέστης

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Οι Λόπες, Τικίνιο, Παπασταθόπουλος στη θέση των Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Μπα

Τέλος ημιχρόνου.

45': Μακρινό σουτ του Μεντόσα, μπλόκαρε ο Κρίστινσον

30': Κίτρινη στον Μεντόσα

28': Κίτρινη ο Αβραάμ Παπαδόπουλος

23': ΓΚΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός. Ο Ντουάρτε έκανε την προβολή στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, η μπάλα αποκρούστηκε από το δοκάρι του Κρίστινσον  Στην εξέλιξη της φάσης η άμυνα του Ολυμπιακού δεν απομάκρυνε, ο Μεντόσα έγινε κάτοχός της και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κρίστινσον.

16':  Κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε κόρνερ του Βαλμπουενά, ο Ανέστης έδιωξε δύσκολα.

13': ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός.  Οι «ερυθρόλευκοι» κυκλοφόρησαν ωραία την μπάλα, ο Ελ Αραμπί την «έσπασε» για τον Βαλμπουενά  που σέντραρε και ο Μαροκινός στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Οι γηπεδούχοι έφυγαν γρήγορα στην αντεπίθεση, με τον Μεντόσα να μοιράζει ωραία στον Ντουάρτε, ο οποίος πάτησε περιοχή και τον Ξενιτίδη να διώχνει την τελευταία στιγμή σωτήρια.