ΒΙΝΤΕΟ: Καταρρέει η Οσασούνα

Στο 1-1 "κόλλησαν" Οσασούνα κι Έλτσε για τη 15η αγωνιστική της La Liga, με την ομάδα της Παμπλόνα να μένει χωρίς νίκη για 6ο σερί αγώνα.

Στο 5’, μετά από σουτ του Μούντιμιρ στο δοκάρι, ο Φιδέλ έκανε πέναλτι στον Νάτσο Βιδάλ Ο Μπούντιμιρ το εκτέλεσε εύστοχα κι έκανε το 1-0.

Η Έλτσε βγήκε μπροστά και απείλησε τον Ερέρα στο 9ο λεπτό με σουτ του Μπογέ, ενώ στο 18’, μετά από κόρνερ από αριστερά, ο Φιδέλ με γυριστή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έκανε το 1-1.

Στο 51’ ο Μπαντία είπε "όχι" σε σουτ του Μπάρχα, ενώ στο 55’ ο Μπογέ σημάδεψε το δοκάρι της Οσασούνα και στο 60’ ο Μπαντία έσωσε με διπλή προσπάθεια μετά το φοβερό σουτ του Μονκαγιόλα.

Στο 76ο λεπτό ο Ερέρα πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Χοσάν και στο 91’ ο Ρόκο έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Κίκε.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Ερέρα, Κότε, Νταβίντ Γκαρσία, Ουνάι Γκαρσία, Νάτσο Βιδάλ, Μπάρχα (78’ Τόρες), Μονκαγιόλα, Όιερ (63’ Μπράσανατς), Ρουμπέν Γκαρσία (86’ Μανού Σάντσεθ), Κίκε, Μπούντιμιρ (78’ Άβιλα).

ΕΛΤΣΕ: Μπαντία, Παλάσιος (85’ Μπαραγάν), Μόχικα, Ντιέγκο Γκονζάλες, Ρόκο, Μαρκόνε (59’ Χοσάν), Ομάρ Μασκαρέλ Τετέ, Φιδέλ (59’ Γκουμπάου), Μπογέ, Λούκας Πέρεθ (85’ Ραούλ Γκούτι).

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος.