Αταλάντα

ΒΙΝΤΕΟ: «Ανεβαίνει» η Αταλάντα, νίκη με ανατροπή για την Φιορεντίνα

Η Αταλάντα συνέχισε την ανοδική της πορεία, επικρατώντας άνετα με 4-0 τη Βενέτσια εντός έδρας και «έπιασε» την Ίντερ στην 4η θέση της Serie A. Έτσι μείωσε στους τέσσερις βαθμούς την διαφορά της από την κορυφή της βαθμολογίας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Πάσαλιτς, που πέτυχε χατ τρικ σκοράροντας στο 7’, στο 12’ και στο 67’, με τον Κόπμαϊνερς να βρίσκει κι αυτός δίχτυα στο 57ο λεπτό.

Σε άλλο ματς η Φιορεντίνα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, επικρατώντας 3-1 της Σαμπντόρια με ανατροπή. Οι Γενοβέζοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Γκαμπιαντίνι, όμως οι Καγιεχόν (23’), Βλάχοβιτς (32’) και Σότιλ (45’) ανέτρεψαν τα δεδομένα πριν το ημίχρονο, με τους «βιόλα» να εδραιώνονται στην 6η θέση.