Έμπολι

ΒΙΝΤΕΟ: Η Έμπολι «τσίμπησε» βαθμό από την Τορίνο

Ακόμη έναν βαθμό στο… σακούλι της σωτηρίας πρόσθεσε η Έμπολι. Η ομάδα του Αουρέλιο Αντρεατσόλι έμεινε.. όρθια στο Τορίνο κόντρα στην «γκρανάτα», από την οποία απέσπασε ισοπαλία 2-2 και αρχίζει να απομακρύνεται από τις τελευταίες θέσεις της Serie A.

Το ματς ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, πάντως, για την Τορίνο, η οποία προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο τέταρτο με τα τέρματα των Πομπεγκά (10’) και Πιάτσα (15’). Ωστόσο, μια ανοησία του Σίνγκο στο 32’ άφησε τους γηπεδούχους με ποδοσφαιριστή λιγότερο, κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε η Έμπολι και μείωσε δύο λεπτά αργότερα σε 2-1 με τον Ρομανιόλι.

Στο 72ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» ξανά με υπέροχη κεφαλιά του Λα Μαντία μετά από σέντρα του Λουπέρτο, ο οποίος ισοφάρισε σε 2-2.