ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Live: Αστέρας Τρίπολης – Βόλος 1-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

90': Τερεζίου μέσα, έξω ο Γκιουλέν για τον Βόλο.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87': Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, έξω ο Πίτσου που δεν μπορεί να συνεχίσει, μέσα ο Ιγκλέσιας, έξω ο Σονί, μέσα ο Καπίγια.

81΄: Αλλαγή για τον Αστέρα, μέσα ο Κρέσπι, έξω ο Σίτο.

80': Σουτ ο Σίτο, μπλόκαρε ο Κότνικ.

78': Μεγάλη ευκαιρία ο Βόλος με τον Τσοκάνη να σουτάρει και την μπάλα να πηγαίνει ξυστά από την εστία του Παπαδόπουλου.

77': Σουτ ο Φεράρι, διώχνει με γροθιές ο Παπαδόπουλος.

75': Φωνάζει για πέναλτι ο Βόλος για τάκλιν του Πίτσου, παίζετε λέει ο διαιτητής. Σωστή η απόφαση.

69': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τιλίκα προσπάθησε με τακουνάκι να σκοράρει από πλάγια θέση.

66': Αλλαγή για τον Βόλο, μέσα Ροσέρο, έξω ο Ρεγκατέν.

65': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα, έξω Ριέρα, μέσα Τιλίκα, έξω Κανελλόπουλος, μέσα Βαλιέντε.

58': Σουτ ο Κανελλόπουλος, μπλόκαρε ο Κότνικ.

57': Κάρτα ο Κανελλόπουλος.

55': Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος.

48': Σουτ ο Μουνάφο, μπλόκαρε ο Κότνικ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

41': ΓΚΟΟΟΛ  ο Αστέρας. Ο Καρμόνα έσπασε στον Σονί που έκανε δυο κοντρόλ στον αέρα και με φοβερό σουτ στην κίνηση εκτελεί τον Κότνικ για το 1-0.

21': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, ο Παπαδόπουλος έκανε μια φανταστική επέμβαση στο σουτ του Ρεγκατέν.

20': Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, πολύ ωραίο μακρινό σουτ ο Φαν Βέερτ, η μπάλα στο δοκάρι μετά από επέμβαση του Παπαδόπουλου.

15': Κίτρινη κάρτα ο Ρομέρο.

14': Σουτ ο Ριέρα, μπλόκαρε ο Κότνικ.

10': Σουτ ο Καρμόνα, απομακρύνει ο Φεράρι.

6': Ευκαιρία για τον Αστέρα, σέντρα ο Άλβαρες, η προβολή του Σίτο δεν βρήκε το τέρμα.