LIVE

Live: Ιωνικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα. Ιωνικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1

88' Κάρτα στον Σίτο και στον Μύγα για αψιμαχία.

85' Απίστευτη ευκαιρία του Αστέρα! Ο Σίτο φεύγει ολομόναχος απέναντι στον Χουτεσιώτη, αργεί και κάνει κακό πλασέ που βγάζει ο γκολκίπερ του Ιωνικού. Απίθανη φάση για να πάρει προβάδισμα ο Αστέρας!

79' Κι άλλη φάση για τον Ιωνικό. Ωραίο σουτ του Άοσμαν εκτός περιοχής, δύσκολα ο Τσιφτσής το βγάζει.

78' Μεγάλη φάση για τον Ιωνικό! Τρομερή κάθετη του Ντάλσιο, ο Άοσμαν από τη μικρή περιοχή και πλάγια δεξιά δεν μπορεί να σκοράρει.

77' Αλλαγές για τον Αστέρα. Γκαρθία και Ιγκλέσιας μέσα, έξω οι Καρμόνα, Ριέρα.

70' Κίτρινη κάρτα ο Καστάνιο.

63' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, Κρέσπι αντί Σονί.

61' Φάση για τον Αστέρα. Σουτ στην κίνηση ο Τιλίκα, η μπάλα κοντράρει και στρώνεται στον Σονί που από πλάγια θέση δεν μπορεί να νικήσει τον Χουτεσιώτη.

58' Γρήγορη αντεπίθεση του Ιωνικού, ο Άοσμαν σπάει στον Λένις αλλά αυτός αργεί χαρακτηριστικά και κόβεται από τον Άλβαρες μέσα στην περιοχή.

56' Μπήκε ο Μάναλης, βγήκε ο Καμπράλ για τον Ιωνικό.

51' Αδύναμο σουτ ο Μπενίτο, μπλοκάρει εύκολα ο Χουτεσιώτης.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Πέσιμο του Λένις στην περιοχή, δεν φαίνεται να υπάρχει επαφή, από το ένα ριπλέι που είδαμε, και το ματς συνεχίστηκε κανονικά. Στη συνέχεια, το γύρισμα περνάει παράλληλα από όλους τους παίκτες του Ιωνικού.

34' Κίτρινη κάρτα ο Ριέρα.

33' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό. Έξω ο Τουράμ, μέσα ο Ματσούκας.

32' Κίτρινη κάρτα ο Τσιγκρίνσκι.

29' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης! Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Τιλίκα, που περνάει την μπάλα πάνω από το τείχος και δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Χουτεσιώτη για το 1-1.

21' Ο Μπενίτο είναι στο έδαφος καθώς είχε σύγκρουση με τον Ρομαό. Φώναξαν οι φιλοξενούμενοι για πέναλτι, συνεχίστε είπε ο διαιτητής. Ο παίκτης του Αστέρα προσπάθησε να καλύψει την μπάλα με το σώμα του, με τον αμυντικό των γηπεδούχων να σηκώνεται στον αέρα και να τον βρίσκει με το χέρι στο κεφάλι. Φαίνεται να υπάρχει πέναλτι, αλλά διαιτητής και VAR συμφώνησαν να συνεχιστεί το ματς.

18' Σουτ ο Τιλίκα, έδιωξε ο Τσιγκρίνσκι.

14' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό! Ωραία σέντρα του Λένις, η άμυνα του Αστέρα χάνει τον Τουράμ που με κοντινή κεφαλιά νικάει τον Τσιφτσή για το 1-0.

6' Ευκαιρία για τον Αστέρα, σουτ ο Σίτο, έδιωξε ο Χουτεσιώτης.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο Πέτρο Γιάμαλη, ο οποίος ήταν οπαδός του Ιωνικού.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες, Βαλιέντε, Τιλίκα, Ριέρα, Σίτο, Σονί, Μπενίτο.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Ντάλσιο, Γκοτσούλιας, Λένις, Άοσμαν, Καμπράλ, Τουράμ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Διαιτητής: Καραντώνης, βοηθοί : Πέτρας, Καραγκιζόπουλος, VAR: Τζήλος.by Αναστασία Βοσνάκη

Οι Αρκάδες δεν θα έχουν στη διάθεση τους τον τιμωρημένο Χερόνιμο Μπαράλες και τους τραυματίες Χουάν Μουνάφο, Ενέκο Καπίγια και Ντάνιελ Σανταφέ. Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Σπανού θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Βαφέα και του Μαχαίρα.

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Ο Ιωνικός αντιμετωπίζει τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 1.