LIVE

Live: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος 1-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

88' Έξω ο Μπεντινέλι, μέσα ο Νταβιώτης για τον Ατρόμητο.

75' Ακόμα μία απίθανη επέμβαση του Γιαννιώτη, ο οποίος ίπταται στη δεξιά γωνία του για να βγάλει το δυνατό σουτ του Καραχάλιου!

73' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Γιαννιώτη να «νικάει» κατά κράτος τον Λώλη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Ατρόμητου και βγήκε φάτσα φόρα με τον Έλληνα γκολκίπερ.

71' Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Σάλιακα, πέφτει στην κάτω δεξιά γωνία ο Γιαννιώτης και βγάζει εντυπωσιακά!

Απίστευτο στιγμιότυπο με τον Καρτάλη, ο οποίος κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο κινήθηκε προς τον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα! Άλλωστε, δύο χρόνια αγωνιζόταν στους Γιαννιώτες, λογικό να μπερδευτεί!

66' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Εκτός οι Καρτάλης και Σπιριντόνοβιτς, μέσα οι Μουνίθ και Χαρίσης.

64' Κίτρινη κάρτα για τον Κάργα.

63' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Μορέιρα περνάει ο Λώλης.

61' Κίτρινη κάρτα στον Σάλομον.

59' Ο Σάλιακας δοκίμασε από μακριά ένα δυνατό σουτ με το δεξί, ο Γιαννιώτης απογειώνεται στην αριστερή γωνία του και παραχώρησε το κόρνερ.

48' Τρομερή ενέργεια του Μπρέμερ που πιάνει το δυνατό σουτ και τον Γιαννιώτη να βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

47' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, τη βλέπει ο Γκαλβάο.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Στρούγγη να εκμεταλλεύεται την κόντρα στο απευθείας φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Σούλη, και τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ.

40' Ο Σνάιντερ έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι μετά από τη σέντρα του Σάλιακα, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από την εστία του Γιαννιώτη.

30' Μακρινό σουτ του Κουλούρη, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ.

57%-43% η κατοχή υπέρ των φιλοξενούμενων σε αυτά τα πρώτα 28 αγωνιστικά λεπτά.

17' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Μπρέμερ να γυρίζει από τα δεξιά, τον Περέα να πιάνει στο πρώτο δοκάρι το πλασέ, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

8' Επικίνδυνο γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, διώχνει ο Εραμούσπε.

3' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο ΠΑΣ Γιάννινα δευτερόλεπτα μετά το γκολ του Ατρόμητου βρήκε τον δρόμο της ισοφάρισης με κεφαλιά «ψαράκι» του Περέα στο δεύτερο δοκάρι.

1' Γκοολ για τον Ατρόμητο! Πριν καν συμπληρωθεί ένα αγωνιστικό λεπτό, ο Κουλούρης εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και την «αναμπουμπούλα» στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα, και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο μόλις στα 55 δευτερόλεπτα!