Live: Βόλος - ΟΦΗ

Live: Βόλος - ΟΦΗ 5-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

85': Έφυγε στην αντεπίθεση ο ΟΦΗ με τον Φελίπε και στην προσπάθεια του να βγει απέναντι στον Παπαδόπουλο, έχει χτυπήσει.

81': Με τον Τόμας Φαν Βέερτ να βγάζει την σέντρα από τα δεξιά, ο Ροσέρο και πάλι πήδηξε ψηλά και με κεφαλιά κατάφερε να γράψει το 5-0.

70': Κίτρινη κάρτα δείχνει η κυρία Αντωνίου στον Μεγιάδο, για το μαρκάρισμα του πάνω στον Τσοκάνη.

65': ΓΚΟΟΟΛ ο Βόλος. Μετά από την εκτέλεση του φάουλ, ο Ροσέρο πήδηξε πιο ψηλά από όλους έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 4-0.

Κίτρινη κάρτα για τον Ουές.

60': Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Στην θέση του Ντε Γκουζμάν πέρασε ο Σταϊκος Στην θέση του Τοράλ πέρασε ο Νέϊρα.

55': Στη θέση του Μπαριέντος, περνάει ο Ριένστρα

54': Ευκαιρία από τον Φελίπε, το σουτ του χτυπάει στην ρίζα του δοκαριού.

52': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν Ροσέρο.

47': Περνάει ωραία την μπάλα στον Τσιλιανίδη ο Πασαλίδης, ο πρώτος βγαίνει τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο και ο γκολκίπερ του Βόλου μπλοκάρει

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Στην θέση του Φιορίν Ντουρμισάι πέρασε ο Φελίπε κσι στην θέση του Διαμαντή μπήκε ο Τσιλιανίδης

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Βόλο να κάνει... πάρτι απέναντι στον ΟΦΗ.

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

43' Ο Μπαλογιάννης μπήκε στην περιοχή, προσπάθησε να νικήσει από δύσκολη γωνία τον Παπαδόπουλο, ο οποίος έδιωξε με το πόδι.

41' Σέντρα του Ουές, κεφαλιά του Ντε Γκουζμάν, άουτ η μπάλα

35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ!! 3-0 προβάδισμα για τους γηπεδούχους, με απευθείας εκτέλεση του Φερνάντες!

33' Στο έδαφος ο Βούρος και ζητάει αλλαγή, ο οποίος δέχεται και την κίτρινη κάρτα

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ!! Σε μια προσπάθεια του Βόρου να γυρίσει την μπάλα στα δίχτυα, μπήκε στην μέση ο Φαν Βέερτ και έκανε το 2-0 για τον Βόλο, δεύτερο τέρμα για σήμερα για τον Ολλανδό, 17ο στη σεζόν!

23' Φάουλ για τον Βόλο πάνω στο ημικύκλιο της περιοχής του ΟΦΗ, πέρασε άουτ η εκτέλεση του Φεράρι.

22' Σουτ του Μεταξά, η μπάλα στο δοκάρι και απευθείας άουτ.

19' Σουτ του Μπαλογιάννη, η μπάλα άουτ.

11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ!! Ο Φαν Βερτ προσπέρασε τον Πασαλίδη,σούταρε και πέτυχε το 16ο γκολ στο πρωτάθλημα!

4' Σουτ του Φαν Βέρτ κόντραρε η μπάλα, σουτ του Φερνάντες σε δεύτερο χρόνο απέκρουσε ο Μαντάς

1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Μαντάς, Ουές, Διαμαντής, Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Μπουζούκης, Τοράλ, Ντουρμισάι.

Η 11αδα του Bόλου: Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου, Γκιουλέν, Φεράρι, Άλχο, Μπαριέντος, Μεταξάς, Τσοκάνης, Ροσέρο, Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:00 και θα μεταδοθεί απ’ το CosmoteSport 2.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Βόλος-ΟΦΗ στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.