ΛΑΜΙΑ - ΑΡΗΣ

Live: Λαμία - Άρης 1-0 - Τελικό

Τέλος του αγώνα. Η Λαμία συνεχίζει στα ημιτελικά του κυπέλλου. Συγκλονιστικό ματς!

Στην συνέχεια ο Γκάνεα μόνος του στέλνει τη μπάλα στα ουράνια χάνοντας μεγάλη ευκαιρία

Ο Σαράνοφ αποκρούει το πέναλτι του Γκάμα.

Πέναλτι για τον Άρη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Τζανδάρης ανατρέπει τον Γκάμα και ο Καραντώνης.

122': Τεράστια απόκρουση του Σαράνοφ που κρατάει το μηδέν στο σουτ του Ιτούρμπε.

120': Κίτρινη στον Μπράμπετς

118': ΓΚΟΟΟΛ η Λαμία. Ο Προβιδάκης εκτελεί το κόρνερ και ο Τζανετόπουλος με κεφαλιά νίκησε τον Σιαμπάνη και έκανε το 1-0 για την Λαμία.

112':  Ο Ιτούρμπε από καλή θέση κάνει κακό σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

109': Κίτρινη στον Τζανετόπουλο.

109': Ο Μάνος παίρνει τη θέση του Μαντσίνι.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης. Ο Τσούκαλος παίρνει τη θέση του Ρόμανιτς.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

104': Κίτρινη κάρτα στον Μπανγκουρά.

103':  Κόντρα από τον Άρη με τον Καμαρά να κάνει την πάσα στον Γκάμα που με την σειρά του έκανε κακό σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

99': Ο Φαμπιάνο με κεφαλιά μετά το φάουλ του Γκάμα έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Σαράνοφ.

96': Ο Μαντσίνι με σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ.

Άρχισε η παράταση.

Ήταν το τρίτο σερί 90λεπτο χωρίς γκολ για Λαμία και Άρη. Προηγήθηκαν τα δύο 0-0 στο «Βικελίδης» σε Κύπελλο και Super League.

Τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Οι δύο ομάδες οδηγούνται στην παράταση.

91': Ο Ματίγια πέρασε στη θέση του Εντιαγέ.

90': Σουτ του Μανσίνι, μπλοκάρει ο Σαράνοφ.

87': Πτώση του Καμαρά στην αντίπαλη περιοχή. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια παράβαση.

85': Εκτός ο αρκετά δραστήριος Σαραμαντάς, στη θέση του ο Μαρτίνεθ.

79': Καλή στιγμή με τον Γκάμα για τον Άρη. Ο εξτρέμ των γηπεδούχων ξαφνιάστηκε που πέρασε η μπάλα από τον Σαραμαντά και σούταρε άουτ.

78': Ο Αραμπούλι στη θέση του Καραμάνου για τη Λαμία.

75': Ο Γκάμα περνά στη θέση του Γκαρσία.

67: Κίτρινη στον Εντιαγέ.

66': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ιτούρμπε στη θέση του Μπερτόγλιο.

64': Ο Σαράνοφ καταφέρνει να πιάσει την μπάλα πάνω στη γραμμή, ύστερα από το γύρισμα του Τζανδάρη προς την εστία της ομάδας του.

57': Κίτρινη και στον Νούνιες.

55': Πίεσε ψηλά η Λαμία, έκλεψε την μπάλα και στην εξέλιξη της φάσης το πλασέ του Σαραμαντά με το δεξί έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

52': Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη

52': Βγήκε με προϋποθέσεις στην κόντρα ο Σαραμαντάς, με τον Σούντγκρεν να επιστρέφει για να καλύψει.

48': Εκτέλεση φάουλ από τον Μανσίνι από τα δεξιά, βρίσκει τον Εντιαγέ στην «καρδιά» της περιοχής, ο οποίος έστειλε την μπάλα με κεφαλιά πάνω στον Σαράνοφ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

45': Μακρινό δυνατό σουτ του Εντιαγέ, μπλοκάρει ο Σαράνοφ.

36': Έτρεξε στην αντεπίθεση ο Καραμάνος που έπιασε το μακρινό σουτ, αφού τον έκλεισε η αντίπαλη άμυνα, με τον Σιαμπάνη να μπλοκάρει.

34': Στα σώματα το σουτ του Μανσίνι.

31': Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ο Τάιρον. Θα περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου υποβασταζόμενος. Στη θέση του μπαίνει ο Νούνιες.

Υπάρχει πρόβλημα τραυματισμού με τον Τάιρον. Να δούμε εάν θα μπορέσει να συνεχίσει.

21: Ευκαιρία για την Λαμία. Διαγώνιο σουτ του Τάιρον εντός της περιοχής των «κιτρίνων», με τον Σιαμπάνη να αποκρούει. Εκπληκτικό πάτημα της μπάλας από τον Μπανγκουρά, ο οποίος έβγαλε σε πλεονεκτική θέση τον συμπαίκτη του.

20': Αδύναμο γύρισμα του Μπανγκουρά, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης.

Κίτρινη κάρτα ο Μπεχαράνο για διαμαρτυρία στη φάση του πέναλτι.

16': Ο Καμαρά αστοχεί στο πέναλτι.

14': Πέναλτι για τον Άρη, Ο Μπερτόγλιο κερδίζει την παράβαση, ύστερα από τάκλιν του Μπεχαράνο. Πολύ αυστηρή απόφαση. Ο χαφ του Άρη φαίνεται να βρίσκει μπάλα πρώτα.

Άρχισε ο αγώνας.

Η Λαμία υποδέχεται τον Άρη στο δεύτερο αγώνα των δύο ομάδων στο πλαίσιο των προημιτελικών του κυπέλλου Ελλάδας. Ο πρώτος αγώνας στην Θεσσαλονίκη είχε λήξει ισόπαλος χωρίς γκολ.

Οι ενδεκάδες

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ - Προβυδάκης, Τζανετόπουλος, Αντέντζο, Σαραμαντάς - Μπεχαράνο, Τζανδάρης - Μπανγκουρά, Τάιρον, Ρόμανιτς - Καραμάνος.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης - Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα - Σάσα, Εντιαγέ - Ματέο Γκαρσία, Μπερτόγλιο, Μαντσίνι - Καμαρά.

Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης Α' Βοηθός: Αθανάσιος Κόλλιας Β' Βοηθός: Βασίλειος Μωϋσιάδης 4ος Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας VAR: Ανδρέας Γκάμαρης.