ΠΑΟΚ - ΟΦΗ

Live: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 3-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90': Σουτ του Ναμπί έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

88': Ο Μαρινάκης αντί του Πασαλίδη.

84': ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρσκι έκλεψε την μπάλα από τον Βάτερμαν και έκανε το 3-0.

83': Ο Φαν Ντάινεν αντί του Νέιρα και ο Ναμπί αντί του Τοράλ.

Ακυρώνεται το γκολ του ΠΑΟΚ. Ήταν σε θέση οφσάιντ ο Σφιντέρσκι.

82': Ο Σφιντέρσκι έκανε σουτ μέσα από την περιοχή και νίκησε τον Βάτερμαν. Προηγήθηκε σέντρα του Λύρατζη. Η φάση θα ελεγχθεί στο VAR.

80': Σφιντέρσκι αντί Άκπομ.

76': ΓΚΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Κούρτιτς, με κοντινή προσπάθεια, μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 2-0.

74': Ο Σίντκλεϊ αντί του Βιεϊρίνια.

71':  Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για μαρκάρισμα στον Άκπομ.

70':  Καμάου αντί του Μεγιάδο και ο Ντουρμισάι αντί του Τσιλιανίδη.

63': Σβαμπ αντί Τσιγγάρα, Ζαμπά αντί Μιτρίτσα, Μπίσεβαρ αντί Αουγκούστο.

60': Κάρτα και στον Νέιρα.

57': Κίτρινη κάρτα σε Γκαγιέγκος και Αουγκούστο.

55': ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Κούρτιτς ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 1-0.

Τρομερή ανατροπή στο ματς ή αλλιώς το ποδόσφαιρο την εποχή του VAR.

Απίστευτο! Το γκολ του ΟΦΗ δεν μετράει. Ακυρώνεται και δίνεται πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, στην επέμβαση του Βούρου η μπάλα βρήκε στο χέρι του αφού κόντραρε στο πόδι του.

50': Γκολ ο ΟΦΗ. Φάση διαρκείας και κοντινή προσπάθεια του Τσιλιανίδη προ κενής εστίας. Δεν μετράει το γκολ...

50': Μεγάλη επέμβαση με τάκλιν από τον Βούρο σε μπαλιά Ζίβκοβιτς.

46': Σουτ του Ζίβκοβιτς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βάτερμαν.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

45': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για φάουλ στον Τσινγκάρα.

41': Γυριστό του Τοράλ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

38': Ο Άκπομ πίεσε τον Βάτερμαν, έβαλε την κόντρα όταν επιχείρησε να απομακρύνει ο Ολλανδός, ο οποίος τελικά μπλόκαρε.

33': Σουτ του Τοράλ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.

31':  Κίτρινη στον Βούρο.

31': Ο Νέιρα εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, ο Βιεϊρίνια έβαλε το πόδι για να απομακρύνει. Η μπάλα πήρε ύψος και ο Πασχαλάκης σηκώθηκε και μπλόκαρε.

28': Κίτρινη στον Κρέσπο για μαρκάρισμα στον Τσιλιανίδη.

27': Ο Κούρτιτς επιχείρησε να κάνει κεφαλιά, αλλά τελικά η μπάλα πέρασε άουτ από τον ώμο του.

22': Ο Κούρτιτς έκανε σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά με το δεξί, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες.

16': Σουτ του Λύρατζη μέσα από την περιοχή και δεξιά, κόντραρε η μπάλα στον Γιαννούλη και κατέληξε κόρνερ.

11': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης σούταρε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.

7': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ακπομ έδωσε στον Αουγκούστο, αυτός βρέθηκε απέναντι από τον Βάτερμαν, πλάσαρε μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.