ΠΑΟ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Live: Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός 2-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

90': Κίτρινη κάρτα στον Λούι.

86': Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

81': Χατζηθεοδωρίδης αντί Μακέντα.

78': Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ντουάρτε και Χουχουμης αποχωρούν, ενώ μπαίνουν Λούι και Σταθης Μπελεβώνης.

76': Πάσα του Μακέντα για τον Παλάσιος, που σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά ο Κορνέλιους κάνει το τάκλιν και διώχνει σε κόρνερ.

74': Αϊτόρ και Μαουρίσιο αποχωρούν, με τους Χατζηγιοβάνη και Μπουζούκη να τους αντικαθιστούν.

67': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος στη θέση του Βιτάλ.

66': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ο Μαουρίσιο βρίσκει ωραία τον Μακέντα μέσα στην περιοχή και ο Ιταλός στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

61': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μεντόσα αντί Μόρσι.

58': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος στη θέση του Καρέλη

53': ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ευστοχεί στο πέναλτι ο Μακέντα και κάνει το 1-0.

52': Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη και πέναλτι για τον Παναθηναϊκό.

Έλεγχος στο VAR

49': Πάσα του Βιγιαφάνιες στον κενό χώρο, για τον Αϊτόρ ο οποίος μπαίνει στην περιοχή, με τον Χουχούμη να διώχνει την μπάλα αλλά παράλληλα να τον κλωτσάει και στο πόδι, χωρίς ομως ο Γκάμαρης να υποδείξει πέναλτι, ;όπως θα έπρεπε.

48': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα, για σκληρό φάουλ στον Αλεξανδρόπουλο.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

43': Δυνατό μαρκάρισμα του Αποστολάκη στον Χουάνκαρ, έξω από την περιοχή, συνεχίζεται το ματς λέει ο Γκάμαρης.

42': Γέμισμα του Βιτάλ από αριστερά, κεφαλιά του Μακέντα στο δεύτερο δοκαρι, όχι καλή λόγω της δύναμης της μπάλας.

32': Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε.

29':  Μετά από «πολιορκία» των γηπεδούχων η μπάλα στρώθηκε στον Κώτσιρα που σούταρε, ο Μελίσσας απέκρουσε

22': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να κάνει την κεφαλιά από γέμισμα του Κώτσιρα και τον Μελίσσα να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ

21': Ο Μακέντα πασάρει στον Αϊτόρ, εκείνος μπαίνει περιοχή, πέφτει σε μονομαχία με τον Χουχούμη αλλά ο διαιτητής Γκάμαρης λέει να συνεχιστεί το ματς.

15': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Αποστολάκης κλέβει από τον Χουάνκαρ, γυρίζει από τα δεξιά στον Καρέλη που σουτάρει με δύναμη, αλλά ο Μπρινιόλι αποκρούει.

13': Πρώτο σουτ στο ματς, από τον Αϊτόρ, λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται.

4': Κάθετη πάσα του Βιογιαφάνιες για τον Μακέντα, είναι δυνατή και μπλοκάρει ο Μελισσάς.

Άρχισε ο αγώνας.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στην Λεωφόρο τον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι ενδεκάδες

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς θα ξεκινήσει με τον Μπρινιόλι κάτω από τα γκολπόστ, τους Κώτσιρα, Βέλεθ, Σάρλια, Χουανκάρ στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους, Μαουρίσιο, Αλεξανδρόπουλο στον άξονα και τους Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ και Βιτάλ μεσοεπιθετική τριάδα πίσω από τον Μακέντα.

First image

Ο Γιάννης Αναστασίου θα έχει τον Μελίσσα στο τέρμα, τους Αποστολάκη, Αντούνες, Κορνέλιους, Χουχούμη στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Φλόρες, Τσιγγάρα στον άξονα, τους Μόρσεϊ, Μπαρμπόσα στα άκρα και τον Ντουάρτε πίσω από τον Καρέλη.

First image

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ανδρέας Γκάμαρης από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ιωάννης Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας.