παοκ-παο

Live: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 4-1 (Τελικό)

Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς....Ο διαιτητής σφυρίζει λήξη και τελικό θριαμβευτή τον ΠΑΟΚ. 4-1

91' ΓΚΟΛ για ΠΑΟΚ με τον Ζιβκοβιτς, που έσπρωξε απλά την μπάλα στα δίχτυα, μετά από γύρισμα από τα δεξιά και αδυναμία απομάκρυνσης από την άμυνα του Παναθηναϊκού!.

89'  ΓΚΟΛ ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια. Μία ακόμη αλλαγή σκοράρει, με τον Πορτογάλο αρχηγό των γηπεδούχων να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με τρομερό τελείωμα μέσα από την περιοχή μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας!

88'  ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Κουλιεράκη, που χάνει το τελευταίο παιχνίδι στου Χαριλάου

87' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μλαντένοβιτς

85΄ ΑΛΛΑΓΗ για Παναθηναϊκό  Βιλένα αντί Μπερνάρ. Ο Τερίμ ετοιμάζει και τον Λημνιό

81΄ ΑΛΛΑΓΕΣ για ΠΑΟΚ. Βιερίνια στην θέση του Ντεσπόντοφ και Σβαμπ στη θέση Οζντόεφ

78΄ ΓΚΟΛ για Παναθηναϊκό με Γερεμέγιεφ Μπαλιά Μλαντένοβιτς, άστοχη έξοδος Κοτάρσκι και εξαιρετική κεφαλιά από τον Σουηδό, που μπήκε αλλαγή, έβαλε γκολ και ξαναβάζει την ομάδα του στο ματς!

76' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεσε ο Μλαντένοβιτς, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι.

72΄ Πέναλτι από Ζίβκοβιτς και 2-0

71΄ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Γεντβάι

70΄ ΠΕΝΑΛΤΙ για ΠΑΟΚ Σέντρα Οτο. ο Γεντβάι, έριξε τον Σαμάτα μέσα στην περιοχή και ο Ολλανδός διαιτητής σφυρίζει πέναλτι

65΄ΑΛΛΑΓΕΣ για Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ. Βαγιαννίδης αντί Μαντσίνι και Μλαντένοβιτς αντί Χουάνκαρ. Α. Ζίβκοβιτς αντί Τάισον και Σαμάτα αντί Μπράντον.

62΄ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον Παναθηναϊκό, αφού ο Κοτάρσκι πρόλαβε σε τεα-α-τετ τον Σπόραρ

61΄ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ με τον Μπάμπα, το σουτ του οποίου μετά από πάσα του Κωνσταντέλια τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Παναθηναϊκού

60'  ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Χουάνκαρ, που διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή

59' Σέντρα ο Χουάνκαρ, πάνω στον Ότο η μπάλα

57' Σέντρα-σουτ Ντεσπόντοφ από τα δεξιά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Λοντίγκιν, που ήλεγχε τη φάση.

55' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, που κέρδισε ο Μπακασέτας, αλλα πέρασε χωρίς προβλήματα για την εστία του ΠΑΟΚ

Αρχίζει το β΄ ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Με 1-0 έληξε το α΄ ημίχρονο, με το γκολ του Τάισον στο 37' να είναι αυτό που χωρίζει τις δύο ομάδες.

45+4' Κάθετη για τον Ντεσπόντοφ, πρόλαβε και έκοψε ο Αράο

45+3' Μακρινό σουτ Μπακασέτα, πάνω στον Κουλιεράκη η μπάλα.

43'  Πρόλαβε να διώξει προ του Κωνσταντέλια ο Αράο, μετά το επικίνδυνο γύρισμα του Γιόνι.

37΄ ΓΚΟΛ για ΠΑΟΚ με  πλασέ του Τάισον από κοντά. Λάθος στην άμυνα του Παναθηναϊκού, ο Κωνσταντέλιας έστρωσε στον Βραζιλιάνο κι εκείνος από κοντά καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα με συρτό σουτ! Ο Τάισον σκοράρει για δεύτερο σερί ματς, είχε ανοίξει το σκορ και ενάντια στον Ολυμπιακό προ ημερών

28'  Οι γηπεδούχοι ζήτησαν χέρι του Χουάνκαρ, όμως δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι τέτοιο και ο ΠΑΟΚ κέρδισε κόρνερ, που πέρασε χωρίς προβλήματα για τους φιλοξενούμενους.

23΄ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για Παναθηναϊκό Πρόλαβε ο Κοτάρσκι προ του Σπόραρ, μετά την μπαλιά του Κώτσιρα!Ι

20΄ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για ΠΑΟΚ με Γιάννη Κωνσταντέλια, το μονοκόμματο σουτ του οποίου μετά από πάσα του Ντεσπόντοφ  από το ύψος της περιοχής μπλόκαρε σταθερά ο Λοντίγκιν.

19' ΑΛΛΑΓΗ για ΠΑΟΚ. Στην θέση του Μούργκ που τραυματίστηκε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας

Πρώτο δεκαπεντάλεπτο στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ να είναι καλύτερος και να έχει ήδη μια τεράστια ευκαιρία με το δοκάρι του Τόμας

8' Μπαλιά Μαντσίνι για τον Σπόραρ, απευθείας άουτ η μπάλα.

Ο ΠΑΟΚ πιέζει από το ξεκίνημα με σκοπό να βρει ένα γρήγορο γκολ.

2΄Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ: Ο Μπράντον Τόμας βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Λοντίγκιν