Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Super League 2: Ξεχωρίζει το Ηρακλής-ΠΑΟΚ Β’, εντός έδρας ματς για Ολυμπιακό Β’ και ΑΕΚ Β’, πάει Καλαμάτα ο Παναθηναϊκός Β’

Super League 2: Ξεχωρίζει το Ηρακλής-ΠΑΟΚ Β’, εντός έδρας ματς για Ολυμπιακό Β’ και ΑΕΚ Β’, πάει Καλαμάτα ο Παναθηναϊκός Β’

Φουλ δράση περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Σαββάτου για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Στο Βόρειο όμιλο το παιχνίδι που ξεχωρίζει δεν είναι άλλο από το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Ηρακλή και τον ΠΑΟΚ Β΄. Το συγκρότημα του Κώστα Γεωργιάδη, έπειτα από τις δύο ισοπαλίες με Νίκη Βόλου εντός και Ολυμπιακό Βόλου εκτός έδρας, αναζητά την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Στην πρώτη της νίκη στοχεύει και η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, μετά την εκτός έδρας ήττα της πρεμιέρας κόντρα στον Ολυμπιακό Β΄ και την εντός έδρας ισοπαλία με τον Πανσερραϊκό την προηγούμενη αγωνιστική.

Για τον ίδιο όμιλο ο Ολυμπιακός Β΄ υποδέχεται στο Ρέντη την ΑΕΛ. Οι ερυθρόλευκοι, μετά τη νίκη τους στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ Β΄, επιζητούν τη δεύτερη τους νίκη εντός επικράτηση, κόντρα στους βυσσινί που προέρχονται από την εντός έδρας νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας. 

Στο άλλο ματς του Βορείου ομίλου ο Πανσερραϊκός αντιμετωπίζει τα Τρίκαλα. Τα «λιοντάρια» μετά τις δύο ισοπαλίες που είχαν με Ολυμπιακό Βόλου και ΠΑΟΚ Β΄ θέλουν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, όπως και οι κυανέρυθροι που προέρχονται από την εκτός έδρας ισοπαλία της πρεμιέρας απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, αλλά και με ένα παιχνίδι λιγότερο, αυτό με τον Ολυμπιακό Β΄ που θα γίνει στις 8 Δεκεμβρίου.

Όσον αφορά τον Νότιο όμιλο, τα ματς που ξεχωρίζουν είναι τα ΑΕΚ Β΄-Καραϊσκάκης και Καλαμάτα-Παναθηναϊκός Β΄. Οι κιτρινόμαυροι του Σωκράτη Οφρυδόπουλου μετά τις νίκες απέναντι σε Καλαμάτα και Παναθηναϊκό Β΄ θέλουν να δώσουν συνέχεια στο νικηφόρο σερί τους, σε αντίθεση με τους πράσινους του Γιάννη Βονόρτα, οι οποίοι ύστερα από τις ήττες από την Κηφισιά και την Ένωση αναζητούν το πρώτο τους τρίποντο για φέτος.

Για τον ίδιο όμιλο θα γίνουν τα ματς Αιγάλεω-ΟΦ Ιεράπετρας, Επισκοπή-Αστέρας Βλαχιώτη, Κηφισιά-Εργοτέλης, Λεβαδειακός-Χανιά και Ηρόδοτος-Ζάκυνθος.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:


Α’ όμιλος

Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021 (15:00)

Ολυμπιακός Β’-ΑΕΛ
Πανσερραϊκός-Τρίκαλα


Τρίγλια-ΠΑΟΚ Β’

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 (15:00)

Βέροια-Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Πόντου-Νίκη Βόλου
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αλμωπός Αριδαίας
Πιερικός-Καβάλα
Ξάνθη-Θεσπρωτός

Ρεπό: Απόλλων Λάρισας

Β’ όμιλος

Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021 (15:00)

Αιγάλεω-ΟΦ Ιεράπετρας
Ηρόδοτος-Ζάκυνθος (18:00)
Λεβαδειακός-Χανιά
Επισκοπή-Αστέρας Βλαχιώτη
Κηφισιά-Εργοτέλης
ΑΕΚ Β’-Καραϊσκάκης
Καλαμάτα-Παναθηναϊκός Β’

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 (15:00)

Ρόδος-Διαγόρας

Ρεπό: Καλλιθέα

Η επόμενη (4η) αγωνιστική:


Α’ όμιλος

Τετάρτη, 24 Νοεμβρίου 2021 (15:00)

Καβάλα-Ξάνθη
Αλμωπός Αριδαίας-Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Πόντου
ΠΑΟΚ Β’-Βέροια
Τρίκαλα-Τρίγλια
ΑΕ Λάρισας-Πανσερραϊκός

Πέμπτη, 25 Νοεμβρίου 2021

Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: Θεσπρωτός

Β’ όμιλος

Τετάρτη, 24 Νοεμβρίου 2021 (15:00)

Καραϊσκάκης-Καλαμάτα
Εργοτέλης-ΑΕΚ Β’
Αστέρας Βλαχιώτη-Κηφισιά
Διαγόρας-Επισκοπή
Χανιά-Ρόδος
Ζάκυνθος-Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας-Ηρόδοτος
Καλλιθέα-Αιγάλεω

Ρεπό: Παναθηναϊκός Β’