karaiskakis-panathinaikos

Με ισοπαλίες συνέχισαν ΑΕΚ Β' και Παναθηναϊκός Β'

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Καραϊσκάκη Άρτας και τον Παναθηναϊκό Β' για την 22η αγωνιστική του β' ομίλου της Super League 2. Οι πράσινοι έφτασαν τους 25 πόντους, ενώ τους 21 οι Αρτινοί.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 47ο λεπτό. Ο Μπεκατώρος εκτέλεσε φάουλ και ο Κρισμάρεβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Οι πράσινοι ανέβηκαν και είχαν δοκάρι με τον Αλμπάνη. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια κέρδισαν πέναλτι, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι. Στο 76ο λεπτό οι πράσινοι ισοφάρισαν, με τον Σαρδελή να πλασάρει εύστοχα, έπειτα από ασίστ του Τσιριγώτη.

Καραϊσκάκης: Λάζαρεβς, Πριόνας, Μπεκατώρος, Γιαννιώτης, Φαν Ίπερεν, Κρισμάρεβιτς, Ντοναλντόνι, Βαφειάδης, Μίλιτς (68′ Χελοβάνι), Νταλακούρας, Πέδρο (64′ Κορέλας).

Παναθηναϊκός Β': Χριστογεώργος, Βαγιαννιδης, Μαρτίνης, Ρόμπι, Αντωνίου, Σερπέζης (64′ Ηλιάδης), Αλμπάνης (64′ Μαραθωνίτης), Θεοχάρης, Τσιριγώτης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (59′ Σαρδέλης).

asteras_vlachioti_aek

Η ΑΕΚ Β' έφτασε κοντά στο να επιστρέψει στις νίκες στη Super League 2, ωστόσο ο Αστέρας Βλαχιώτη της πήρε το βαθμό στο 90ο λεπτό με τον Φλένσμπουργκ στο 90'.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ Β' ήταν ανώτεροι από τους γηπεδούχους και πήραν κεφάλι στο σκορ στο 35ο λεπτό. Ο Γιούσης κέρδισε πέναλτι τρία λεπτά νωρίτερα και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, νικώντας τον Θεοχάρη από τα 11 βήματα.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Βελιτζέλου πήραν τα ηνία του αγώνα στην προσπάθειά τους να πάρουν κάτι από το αποτέλεσμα και στο τέλος κατάφεραν να λυγίσουν τον Θεοχάρη, ο οποίος έκανε επαγγελματικό ντεμπούτο.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Αστέρας Βλαχιώτη παραμένει στη 16η θέση με 15 βαθμούς, πέντε λιγότερους από τη 13η Ρόδο, ενώ η ΑΕΚ Β' είναι πέμπτη με 34.

Αστέρας Βλαχιώτη: Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Λάμτσε, Φουρλάνος, Πεχλιβανόπουλος, Ουρτάδο (60′ Μπούζας), Σοκολάροφ (75′ Παπούλης), Μαϊσουράντζε, Τσίπρας, Αλνταίρ (60′ Φλένσμπουργκ), Μπάτροβιτς (75′ Ζαΐμι).

ΑΕΚ Β': Θεοχάρης, Γιανούτσος, Λάτσι, Αρβανίτης, Ραντόνια, Μουστακόπουλος (71′ Ρουκουνάκης), Γερολέμου, Γιούσης (89' Μπούσης), Τζούντα Γκαρσία (71′ Παρράς), Μιτάι, Κοσίδης (66′ Ιατρούδης).