Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
2

Super League 2: Πέφτει η αυλαία με το θεσσαλικό ντέρμπι

Ημέρα ντέρμπι είναι η σημερινή για τη Super League 2, καθώς στις 3:00 το μεσημέρι διεξάγεται η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με την Αναγέννηση Καρδίτσας στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, η τελευταία της 4ης αγωνιστικής.

2ος Ομιλος – Νότιος

4η αγωνιστική 
Τετάρτη 24 Νοεμβρίου

15:00

Καραϊσκάκης Αρτας- Καλαμάτα 0-1 62’ Μπακαγιόκο

Εργοτέλης – Α.Ε.Κ Β΄0-0

Αστέρας Βλαχιώτη – Κηφισιά 0-1 60’ πεν. Ντορίβα

Διαγόρας – Επισκοπή 1-0 88’ Σινγκ

Χανιά – Ρόδος 2-2 25’ Μπαΐροβιτς, 45+1’ Τριανταφυλλάκος / 42’ Σταματελόπουλος, 80’ Μαρκόφσκι

Ζάκυνθος – Λεβαδειακός Αναβλήθηκε

Ο.Φ. Ιεράπετρας – Ηρόδοτος 1-1 54’ Αντερέγκεν / 51’ πεν. Χατζησάββας

Καλλιθέα – Αιγάλεω 1-0  2’ Δούμτσης

Ρεπό: Παναθηναϊκός Β’

Βαθμολογία
1.ΑΕΚ Β 10
2.Κηφισιά 9
-.Καλλιθέα* 9
4.Ρόδος 8
5.Αιγάλεω 7
-.Εργοτέλης 7
-.Διαγόρας 7
8.Λεβαδειακός* 5
-.Ηρόδοτος 5
10.Χανιά 4
-.Αστέρας Βλαχιώτη 4
12.Καραϊσκάκης 3
-.Παναθηναϊκός Β* 3
-.Καλαμάτα* 3
15.ΟΦΙ* 1
16.Επισκοπή 0
17.Ζάκυνθος 0

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
Σάββατο 27 Νοεμβρίου
14:45

Παναθηναϊκός Β’-Καραϊσκάκης (ΕΡΤ3)

17:00

Καλαμάτα-Εργοτέλης (ΕΡΤ3)

Κυριακή 28 Νοεμβρίου
14:45

Ηρόδοτος-Καλλιθέα

Λεβαδειακός-ΟΦ Ιεράπετρας

Επισκοπή-Χανιά

Κηφισιά-Διαγόρας (ΕRT Flix)

17:00

ΑΕΚ Β’-Αστέρας Βλαχιώτη (ΕΡΤ3)

*Ρόδος-Ζάκυνθος αναβλήθηκε

1ος Ομιλος – Βόρειος

Τετάρτη 24/11

15:00

Καβάλα – Ξάνθη 0-6 2′ Δημητριάδης, 6′, 14′ Ιμπραΐμι, 24′ Γκινσάρι, 31′ Φαζός, 69′ Πλατέλλας

Αλμωπός Αριδαίας – Πιερικός 3-1 42′ Γιουκούδης, 52′, 90+3′ Ρόβας / 56′ Ζαφειράκης

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου 3-2 (3′, 6′ ) Σιαφά, 53′ Σκοπελίτης σουτ / 57′ Καλογέρης σουτ, 87′ Δαλιανόπουλος

ΠΑΟΚ Β – Βέροια 1-2 2′ Πανίδης / 23′ Γιακουμάκης, 25′ Πασάς

Τρίκαλα – Ηρακλής 0-0

ΑΕΛ – Πανσερραϊκός 2-0 44′ Ακούνια, 90+4′ Γιάκος

Απόλλων Λάρισας – Ολυμπιακός Β 2-2  4′ Ζιάκας, 87′ Γιαννίτσης / 28′ Νίκολιτς, 90+5′ Μαρίνος

Πέμπτη 25/11

15:00

Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: Θεσπρωτός

Βαθμολογία:
1. Βέροια 10
2. Ξάνθη* 7
-. Ολυμπιακός Β* 7
4. Αναγέννηση Καρδίτσας** 6
-. ΑΕΛ* 6
-. Αλμωπός Αριδαίας 6
7. Ολυμπιακός Βόλου* 5
8. Πιερικός 4
-. Απόλλων Πόντου 4
-. Ηρακλής 4
11. Τρίκαλα* 3
-. Νίκη Βόλου* 3
-. Θεσπρωτός* 3
-. Πανσερραϊκός 3
15. Απόλλων Λάρισας* 2
-. ΠΑΟΚ Β 2
17. Καβάλα* 0
* Ματς λιγότερο.

Επόμενη (5η) αγωνιστική:

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021
14:45

Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας (ERTflix)

Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021
14:45

Ηρακλής – ΑΕΛ (ERT3)

Βέροια – Τρίκαλα

Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός Βόλου

Πιερικός – Νίκη Βόλου

Ξάνθη – Αλμωπός Αριδαίας

Θεσπρωτός – Καβάλα