Νίκη Βόλου

Super League 2: Πρώτη νίκη για τη Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη Super League 2 επικρατώντας με 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας για την 4η αγωνιστική. Έτσι η ομάδα του Βόλου έφτασε τους έξι βαθμούς και παραμένει αήττητη.  Από την πλευρά της γνώρισε την πρώτη της ήττα.

Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα είχε στο 11ο λεπτό η Αναγέννηση με τον Γκίνη να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Στο 37' οι γηπεδούχοι είχαν τη δική τους φάση με κεφαλιά του Τζοβάρα που έφυγε άουτ.

Το παιχνίδι παρέμεινε μοιρασμένο και στο δεύτερο ημίχρονο, μέχρι και το 78ο λεπτό. Ουσιαστικά στην πρώτη ευκαιρία τους οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Ο Βλαχομήτρος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από ασίστ του Κάσσου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Μπιανκόνι, ο οποίος είδε δύο κίτρινες κάρτες στο 85ο λεπτό, η δεύτερη για διαμαρτυρία. Το σκορ δεν άλλαξε έως το φινάλε με τους Βολιώτες να παίρνουν τη νίκη.