LIVE: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-0

LIVE: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-2 (Τελικό)

Τέλος αγώνα: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Παρί Σεν Ζερμέν 0-2.

89' Αποβολή για τη Γιουνάιτεντ. Δεύτερη κίτρινη στον Πογκμπά, που χάνει τη ρεβάνς.

87' Κίτρινη στον Ερέρα.

84' Λουκάκου αντί Ράσφορντ στο ματς.

82' Άστοχο σουτ του Ερέρα για τη Γιουνάιτεντ.

75' Αλλαγή για την Παρί. Παρέδες αντί Βεράτι.

70' Σουτ του Ερέρα, κόντραρε στον Βεράτι η μπάλα. Επιθετική προσπάθεια μετά από ώρα για τους γηπεδούχους.

64' Κι άλλη ευκαιρία για την Παρί! Σουτ του Ντι Μαρία, που βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και καλή επέμβαση του Ντε Χέα σε κόρνερ.

63' Τεράστια ευκαιρία της Παρί για τρίτο γκολ! Ο Εμπαπέ έφυγε... σφαίρα στην αντεπίθεση, μπούκαρε στην περιοχή και προσπάθησε με περίτεχνο τρόπο να νικήσει τον Ντε Χέα, που στάθηκε στο... ύψος του.

63' Κίτρινη στον Άλβες.

60' ΓΚΟOOΛ για την Παρί! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Ντι Μαρία που γύρισε με τη μια στον Εμπαπέ, ο οποίος με μια επαφή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-2).

59' Σκαστό σουτ του Ερέρα εκτός περιοχής και η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπουφόν.

56' Ευκαιρία για την Παρί. Μονοκόματο σουτ του Άλβες, κόντραρε η μπάλα και πέρασε εκτός σε κόρνερ.

53' ΓΚΟΟΛ για την Παρί! Εκτέλεση κόρνερ και από κοντά ο Κιμπέμπε με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πολύ κακή επικοινωνία ανάμεσα σε Λίντελοφ και Μπαϊγί.

48' Kίτρινη στον Λίντελοφ.

46' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ, Μάτα αντί Μαρσιάλ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Παρί Σεν Ζερμέν 0-0.

45+2΄ Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ πριν την ανάπαυλα. Σάντσες αντί Λίνγκαρντ.

40΄ Ακόμα 5 λεπτά για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

37' Επικίνδυνη επίθεση από την Παρί που λογίζεται ως μη γενόμενη! Κάθετη για Ντι Μαρία και Εμπαπέ, με τον Αργεντινό να γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά να μην καταφέρνει να νικήσει τον Ντε Χέα, που αντέδρασε εξαιρετικά. Σηκώθηκε με καθυστέρηση το σημαιάκι του βοηθού.

34' Κίτρινη στον Μπερνάτ.

28' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί! Ύστερα από συνεργασία Βεράτι-Ντράξλερ, ο (εκτεθειμένος) Εμπαπέ βρέθηκε φάτσα με τον Ντε Χέα και αστόχησε. Δεν σηκώθηκε η σημαία, αν είχε καταλήξει στα δίχτυα η μπάλα θα γινόταν λογικά χρήση VAR.

25' Κίτρινη στον Πογκμπά.

Στο 20ό λεπτό το ματς, παραμένει το 0-0.

16' Ευκαιρία για την Μάντσεστερ! Ο Πογκμπά "όργωσε" από τα δεξιά, έφερε βόλτα τον Κιμπέμπε και στη συνέχεια έκανε δυνατό γύρισμα, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπουφόν προ του Λίνγκαρντ.

15΄ Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε πιο δυνατά, ισορρόπησε στη συνέχεια η Παρί. Χωρίς μεγάλη φάση το παιχνίδι έως τώρα.

6' Τελική για την Παρί. Σουτ του Ντι Μαρία εκτός περιοχής και εκτός εστίας, έλεγχε την κατάσταση ο Ντε Χέα.

Ξεκίνησε το ματς.

Ένα σπουδαίο ματς θα πραγματοποιηθεί σε λίγα λεπτά, με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν, στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Champions League

Οι συνθέσεις του παιχνιδιού:

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε-Γκούνα Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Γιανγκ, Μπαγί, Λίντελοφ, Σο, Μάτιτς, Ερέρα, Πογκμπά, Λίνγκαρντ, Μαρσιάλ και Ράσφορντ.

Παρί Σεν Ζερμέν (Τόμας Τούχελ): Μπουφόν, Κέρερ, Σίλβα, Κιμπεμπέ, Μπερνάτ, Βεράτι, Ντράξλερ, Μαρκίνιος, Ντάνι Άλβες, Ντι Μαρία και Εμπαπέ.