Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα

Κύπελλο Ελλάδας: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα

O AOX Κισσαμικός και ο Παναθηναϊκός προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας μετά την ισοπαλία του Παναιτωλικού με τον ΟΦ Ιεράπετρας στην Κρήτη.

Ο Πανιώνιος έκανε το 3/3 στον όμιλο επικρατώντας με 2-1 στην έδρα του Ηρόδοτου. Ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε σαν «σίφουνας» με 0-4 από την έδρα του Απόλλωνα Παραλιμνίου. 

Δείτε τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τις βαθμολογίες στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας.

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Θύελλα Καμαρίου- Ηρακλής 0-3

2η αγωνιστική

Ηρακλής - Ατρόμητος 1-6

ΠΑΣ Γιάννινα - Θύελλα Καμαρίου 5-0

3η αγωνιστική

Τρίτη (18/12)

Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Τετάρτη (19/12)

Θύελλα Καμαρίου – Ατρόμητος (17:15)

Βαθμολογία

1. Ηρακλής 6 6-6

2. ΠΑΣ Γιάννινα 6 7-3

3. Ατρόμητος 3 7-3

4. Θύελλα Καμαρίου 0 0-8

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Βόλος-Απόλλων Λάρισας 5-1

ΑΕΚ-Λαμία 2-1

2η αγωνιστική

Λαμία - Βόλος 1-1

Απόλλων Λάρισας - ΑΕΚ 0-4

3η αγωνιστική

Πέμπτη (20/12)

Απόλλων Λάρισας – Λαμία (15:00)

Βόλος – ΑΕΚ (15:00)

Βαθμολογία

1. ΑΕΚ 6 6-1

2. Βόλος 4 6-2

3. Λαμία 1 2-3

4. Απόλλων Λάρισας 0 1-9

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΟΦ Ιεράπετρας- ΑΟΧ Κισσαμικός 0-2

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 0-1

2η αγωνιστική

ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναιτωλικός 0-0

Παναθηναϊκός -ΟΦ Ιεράπετρας 2-2

3η αγωνιστική

Τρίτη (18/12)

ΟΦ Ιεράπετρας – Παναιτωλικός 0-0

Τετάρτη (19/12)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναθηναϊκός (15:30)

Βαθμολογία

1. ΑΟΧ Κισσαμικός 4 2-0

2. Παναθηναϊκός 4 3-2

3. ΟΦ Ιεράπετρας 2 2-4

4. Παναιτωλικός 2 0-1

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης 1-1

ΠΑΟΚ-Άρης 1-1

2η αγωνιστική

Άρης - Αήττητος Σπάτων 2-1

Εργοτέλης - ΠΑΟΚ 1-2

3η αγωνιστική

Πέμπτη (20/12)

Εργοτέλης – Άρης (17:15)

Αήττητος Σπάτων – ΠΑΟΚ (17:15)

Βαθμολογία

1. Άρης 4 3-2

2. ΠΑΟΚ 4 3-2

3. Αήττητος Σπάτων 1 2-3

4. Εργοτέλης 1 2-3

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-Παναχαϊκή 0-1

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 1-0

2η αγωνιστική

Λεβαδειακός - Άρης Αβάτου 4-0

Παναχαϊκή - Ολυμπιακός 0-2

3η αγωνιστική

Τετάρτη (19/12)

Άρης Αβάτου – Ολυμπιακός (15:00)

Πέμπτη (20/12)

Παναχαϊκή – Λεβαδειακός (19:30)

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 6 3-0

2. Λεβαδειακός 3 4-1

3. Παναχαϊκή 3 1-2

4. Άρης Αβάτου 0 0-5

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου-Τρίκαλα 1-1

Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-1

2η αγωνιστική

Τρίκαλα - Αστέρας Τρίπολης 0-1

Απόλλων Σμύρνης - Απόλλων Παραλίμνι 5-0

3η αγωνιστική

Τρίτη (18/12)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αστέρας Τρίπολης 0-4

Πέμπτη (20/12)

Τρίκαλα – Απόλλων Σμύρνης (15:00)

Βαθμολογία

1. Αστέρας Τρίπολης 9 7-1

2. Απόλλων Σμύρνης 3 6-2

3. Τρίκαλα 1 1-2

4. Απόλλων Παραλιμνίου 1 1-10

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ξάνθη-ΟΦΗ 0-0

Νίκη Βόλου-Κασσιόπη 0-1

2η αγωνιστική

Κέρκυρα - Ξάνθη 0-1

ΟΦΗ - Νίκη Βόλου 3-0

3η αγωνιστική

Τετάρτη (19/12)

Κέρκυρα – ΟΦΗ (15:00)

Νίκη Βόλου – Ξάνθη (15:00)

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 4 3-0

2. Ξάνθη 4 1-0

3. Κέρκυρα 3 1-1

4. Νίκη Βόλου 0 0-4

8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου 0-1

Πανιώνιος-Λάρισα 2-0

2η αγωνιστική

ΑΕΛ - Ηρόδοτος 4-1

Απόλλων Πόντου - Πανιώνιος 0-4

3η αγωνιστική

Τρίτη (18/12)

Ηρόδοτος – Πανιώνιος 1-2

Απόλλων Πόντου – ΑΕΛ (19:30).

Βαθμολογία

1. Πανιώνιος 9 8-1

2. ΑΕΛ 3 4-3

3. Απόλλων Πόντου 3 1-4

4. Ηρόδοτος 0 2-7