142

ΒΙΝΤΕΟ: Νέα φιλική νίκη των Ουόριορς επί των Ουίζαρντς στην Ιαπωνία

Ο Στεφ Κάρι αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όπως και όλοι οι βασικοί. Ακόμη κι έτσι, όμως, οι Ουόριορς βρήκαν τον τρόπο να δείξουν χαρακτήρα με τα... τρίτα τους, τα οποία αποδείχθηκε πως είχαν μεγαλύτερο κίνητρο από τα τρίτα των Ουίζαρντς στο τέλος, οδηγώντας το Γκόλντεν Στέιτ στη νίκη με 104-95, χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 30-10 στην τέταρτη περίοδο.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη των Ουόριορς επί των Ουίζαρντς σε διάστημα τριών ημερών σε φιλικά παιχνίδια που έδωσαν οι δύο ομάδες στην Ιαπωνία, αφού στο πρώτο ματς είχαν πάρει τη νίκη με 96-87.

Ο Κάρι με 17 πόντους σε 17 λεπτά συμμετοχής ήταν ο πρώτος σκόρερ των Ουόριορς, με τον Μόουζες Μούντι και τον Πάτρικ Μπάλντουιν να προσθέτουν από 12 πόντους.

Για τους Ουίζαρντς, ο Κρίσταπς Πορζίνγκις είχε 18 πόντους, ο Γουίλ Μπάρτον 12 πόντους και ο Ρούι Χατσιμούρα 11 πόντους και 10 ριμπάουντ.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-25, 54-56, 74-85, 104-95.

ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΪΤ ΟΥΟΡΙΟΡΣ (Κερ): Ν. Γκριν 6 (2 τρίποντα, 5 ασίστ), Γουίγκινς 10 (1/5 τρίποντα), Λούνι 4 (7 ριμπάουντ), Κάρι 17 (3/8 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Πουλ 7 (1 τρίποντο, 5 λάθη), Κουμίνγκα 5 (1), Τ. Γκριν, Μπάλντουιν 12 (4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Γουίλιαμς 2, Γουάισμαν 8 (1), Γουέδερσπουν 4, ΝτιΒιντσέντζο, ΜακΚλανγκ 9 (1), Μούντι 12 (2), Ρόλινς 2, Σπένσερ 6.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΟΥΙΖΑΡΝΤΣ (Ανσελντ): Χατσιμούρα 11 (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ), Μπάρτον 12 (1/7 τρίποντα), Κούζμα 8 (3/11 σουτ), Πορζίνγκις 18 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Μόρις 11 (1), Γκιλ 9 (1), Τοντ, Γκίμπσον 5 (1), Σέικελ 10 (3/9 σουτ), Κίσπερτ, Γκάφορντ 3 (7 ριμπάουντ), Κάρεϊ 1, Ράιτ 5 (1), Ντέιβις 2 (0/7 σουτ).