Φενέρμπαχτσε

«Ξέσπασε» πριν από τον Παναθηναϊκό η Φενέρμπαχτσε

Τη νίκη με 95-82 επί της Νταρουσάφακα πέτυχε η Φενέρμπαχτσε εντός έδρας για το τουρκικό πρωτάθλημα, με κορυφαίους παίκτες το Μαχμούτογλου που πέτυχε 15 πόντους, αλλά και τους Νάιτζελ Χέιζ και Μάρκο Γκουντούριτς που σημείωσαν 14 πόντους και 11 πόντους, αντίστοιχα.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας 12 νίκες και 2 ήττες.

Οι πρωταθλητές Τουρκίας έλεγχαν το παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά και ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο με 31-11.

Στη δεύτερη περίοδο δεν διαφοροποιήθηκαν πολύ τα πράγματα, με τους γηπεδούχους να ολοκληρώνουν το ημίχρονο έχοντας προβάδισμα 17 πόντων (50-33).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία τόσο στην τρίτη περίοδο όσο και στην τέταρτη περίοδο.