Στουτγάρδη

ΒΙΝΤΕΟ-Κύπελλο Γερμανίας: Πρόκριση με ανατροπή στο τέλος για την Στουτγάρδη

Πρόκριση με ανατροπή πανηγύρισε η Στουτγάρδη, η οποία με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο συνήλθε από το απίθανο αυτογκόλ του Ντίνου Μαυροπάνου και λύγισε με 2-1 την Πάντερμπορν της δεύτερης κατηγορίας εκτός έδρας. Έτσι προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.

Το ξεκίνημα βέβαια μόνο υποσχόμενο δεν ήταν για τους φιλοξενούμενους, καθώς μόλις στο 3΄ο Έλληνας στόπερ έκανε απρόσεκτο γύρισμα προς την εστία... απόντος του τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του από τα 48 μέτρα!

Η Στουτγάρδη ωστόσο δεν έχασε την πίστη της και κατάφερε να ανατρέψει το σκορ μέσα σε εννιά λεπτά. Αρχικά στο 86΄ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού, Ζιλ Ντίας, ισοφάρισε σε 1-1, προτού ο Γκιρασί ολοκληρώσει την ανατροπή στο 90+5΄για να στείλει την Στουτγάρδη στα προημιτελικά του Κυπέλλου.