Champions League Live: Οι αγώνες των 22:00

Τα τελικά αποτελέσματα των αποψινών αναμετρήσεων:

Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Μίλαν 0-4

Ντόρτμουντ - Μάντσεστερ Σίτι 0-0

Παρί Σεν Ζερμέν - Μακάμπι Χάιφα 7-2

Λειψία - Ρεάλ Μαδρίτης 3-2

92': Πέναλτι για την Ρεάλ. Ο Ροντρίγκο μειώνει σε 3-2.

86': Γκολ, 7-2 η Παρί. Σκόρερ ο Σολέρ με πολύ ωραίο πλασέ.

81': Γκολ η Λειψία. Ο Τίμο Βέρνερ κάνει το 3-1 απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης

Ο ΜακΚένι μειώνει και άλλο για για την Γιουβέντους, 4-3 το ματς με την Μπενφίκα

77':  Γκολ, μειώνει σε 4-2 η Γιούβε. Όμορφο γυριστό από τον Μίλικ.

62': Γκολ η Παρί, 6-2. Αυτογκόλ του Γκόλντμπεργκ.

Τέταρτο γκολ για τη Μίλαν! 4-0! Αυτογκόλ του Λιούμπισιτς

65': Γκολ η Παρί. Γκολάρα από τον Μπαπέ, τρομερό πλασέ μετά από σέντρα του Χακίμι.

59': Γκολ η Μίλαν. Σκοράρει ο Ζιρού από την άσπρη βούλα.

58': Γκολ, 1-1 η Σαχτάρ στη Σκωτία. Σκόρερ ο Μούντρικ.

50': Γκολ η Μακάμπι, μειώνει σε 4-2. Σκόρερ με κεφαλιά ο Σεκ.

51': Γκολ η Μπενφίκα, 4-1. Φοβερό τελείωμα του Ράφα Σίλβα μετά από κάθετη του Γκριμάλδο.

49': Γκολ, 2-0 η Μίλαν. Ο Λεάο είναι ο σκόρερ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Λειψία-Ρεάλ Μαδρίτης 2-1, Μπενφίκα-Γιουβέντους 3-1, Ντόρτμουντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-0, Ντ. Ζάγκρεμπ-Μίλαν 0-1, Π.Σ. Ζερμέν-Μακάμπι Χάιφα 4-1, Σέλτικ-Σαχτάρ 1-0

Ημίχρονο σε όλα τα ματς.

45': Γκολ, 4-1 η Παρί. Πολύ όμορφο πλασέ του Μέσι.

Η Ρεάλ Μαδρίτης μειώνει σε 2-1

Το μοναδικό ματς χωρίς κάποιο γκολ είναι αυτό μεταξύ της Ντόρτμουντ και της Μάντσεστερ Σίτι.

39': Γκολ η Μίλαν. Ο Γκάμπια πετυχαίνει το πρώτο του γκολ στο Champions League! Ντ. Ζάγκρεμπ-Μίλαν 0-1

Γκολ η Μακάμπι Χάιφα! Μειώνει σε 3-1 με τον Σεκ

35': Γκολ η Παρί. Ο Νεϊμάρ με ωραίο πλασέ σκοράρει για τους Παριζιάνους.

34': Γκολ για την Μπενφίκα, 3-1 τη Γιουβέντους με σκόρερ τον Γκονσάλο Ράμος

34': Γκολ η Σέλτικ. Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκοράρει.

32': Γκολ η Παρί. Πολύ όμορφο πλασέ του Μπαπέ μέσα από τη περιοχή.

Γκολ η Μπενφίκα. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Ζοάο Μάριο.

27': Πέναλτι για την Μπενφίκα. Χέρι του Κουαδράδο εντός περιοχής.

25': Γκολ η Γιουβέντους. Σκοράρει η Γιουβέντους με τον Βλάχοβιτς. Μετράει κανονικά το γκολ, μετά την εξέταση στο VAR.

20': Γκολ η Παρί. Σουτ με το εξωτερικό από τον Μέσι, εντός περιοχής και προβάδισμα για την γαλλική ομάδα στον αγώνα με την Μακάμπι.

18': Γκολ η Λειψία. Ο Ενκουκού με δυνατό σουτ εντός περιοχής δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

17': Γκολ η Μπενφίκα. Ωραία κεφαλιά του Αντόνιο Σίλβα μετά από σέντρα του Έντσο Φερνάντεζ.

15': Γκολ η Λειψία. Οι Γερμανοί ανοίγουν το σκορ με κεφαλιά του Γκβάρντιολ απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης

Συμπληρώσαμε τα πρώτα πέντε λεπτά σε όλα τα ματς. Χωρίς γκολ.