Champions League Live: Μπάγερν Μονάχου-Λάτσιο & Σοσιεδάδ-Παρί Σεν Ζερμέν

Champions League Live: Μπάγερν Μονάχου-Λάτσιο 3-0, Σοσιεδάδ-Παρί Σεν Ζερμέν 1-2 (Τελικά)

Τέλος και στους δύο αγώνες.

89' Γκολ για τη Σοσιεδάδ! 1-2! Μειώνει ο Μερίνο για τους Ισπανούς.

82' Τελική για τους Ισπανούς, συρτό σουτ του Σίλβα, στην αγκαλιά του Ντοναρούμα η μπάλα.

79' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, δυνατό σουτ του Μπενιάτ και ο Ντοναρούμα απομάκρυνε σε υπερένταση μακριά την μπάλα.

76' Ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, ο Ογιαρθάμπαλ έκανε εξαιρετικό γύρισμα στον Θουμπιμέντι στην καρδιά της άμυνας των Παριζιάνων και εκείνος έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

72' Κοντά στο γκολ η Λάτσιο, κακό διώξιμο από την άμυνα της Μπάγερν, κοντράρει το πλασέ του Αλμπέρτο και φεύγει σε κόρνερ.

68' Ευκαιρία για την Παρί, δυνατό σουτ του Χακίμι στην κλειστή γωνία του Ρεμίρο και εκείνος έδιωξε μακριά.

71' Τεράστια ευκαιρία για την Μπάγερν, στο δοκάρι το σουτ του Μίλερ που έφυγε στο τετ α τετ! Λίγο άουτ ο κεραυνός του Σανέ στη συνέχεια.

63' Η Σοσιεδάδ σκόραρε με τον Μπαρενετσέα, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά από έλεγχο του VAR.

66' Γκολ, 3-0 η Μπάγερν! Κέιν ξανά! Ο Άγγλος βρίσκεται στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή, παίρνει το ριμπάουντ του σουτ του Σανέ και από κοντά «σκοτώνει» σχεδόν τις ελπίδες της Λάτσιο.

56' Γκολ για την Παρί Σεν Ζερμέν, 2-0 τη Σοσιεδάδ με σκόρερ και πάλι τον Κιλιάν Εμπαπέ.

55' Συνέκλινε και εκτέλεσε ο Μουσιάλα από το όριο της περιοχής, κόντρα και κόρνερ.

48' Ευκαιρία για την Παρί, δυνατό σουτ ο Ζαϊρ Εμερί και ο Ρεμίρο απομάκρυνε μακριά.

Ξεκίνησαν και πάλι οι αναμετρήσεις.

Τέλος στα ημίχρονα.

45' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, ο Κούμπο έπιασε δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ντοναρούμα και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του.

45'+2' Γκολ για την Μπάγερν! 2-0! Εκπληκτικό βολέ του Ντε Λιχτ, ο Μίλερ έβαλε το κεφάλι του κι έδωσε... αέρα δύο τερμάτων στους Βαυαρούς.

40' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Μπάγερν. Ο Σανέ γύρισε την μπάλα στην περιοχή αλλά ο Μουσιάλα αστόχησε από κοντά.

39' Γκολ για την Μπάγερν! 1-0! Άτσαλο σουτ του Ράφα Γκερέιρο, ο Κέιν μπήκε στην πορεία της μπάλας και σκόραρε. Η Μπάγερν ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.

37' Τεράστια ευκαιρία για τη Λάτσιο, ο Ζακάνι σέντραρε, ο Ντε Λιχτ δεν απομάκρυνε σωστά αλλά ο Ιμόμπιλε από κοντά έστειλε άουτ την μπάλα με το κεφάλι.

35' Κεφαλιά του Ντάιερ από τη σέντρα του Κίμιχ, άουτ η μπάλα.

34' Άστοχη έξοδος του Προβεντέλ στο κόρνερ, δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο Ντε Λιχτ.

29' Καλή ευκαιρία για την Παρί, ο Μπαρκολά έκανε εξαιρετικό γύρισμα στον Μπαπέ, εκείνος σούταρε και Ρεμίρο απομάκρυνε σε κόρνερ.

17' Πολύ καλή στιγμή για την Μπάγερν, ωραίο πλασέ του Κέιν από το όριο της περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα.

15' Γκολ για την Παρί Σεν Ζερμέν, 1-0 τη Ρεάλ Σοσιεδάδ με σκόρερ τον Κιλιάν Εμπαπέ! Ο Ντεμπελέ έπαιξε κάθετα στον Μπαπέ, εκείνος υποδέχτηκε άψογα την μπάλα, συνέκλινε προς τα μέσα και εκτέλεσε με το δεξί τον Ρεμίρο για το 0-1 στη «Reale Arena».

14' Πολύ καλά αντανακλαστικά από τον Προβεντέλ, σταματά το ωραίο σουτ του Μουσιάλα εκτός περιοχής.

10' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Παρί, ο Εμπαπέ έκανε την κούρσα από τα αριστερά, έβγαλε στον Μπαρκολά και εκείνος σούταρε πάνω στον Μερίνο, ο οποίος απομάκρυνε.

8' Τελική για τη Σοσιεδάδ, σέντρα ακριβείας του Κούμπο, κεφαλιά του Μπέκερ και η μπάλα στην αγκαλιά του Ντοναρούμα.

8' Φοβερό μπλοκ του Ρομανιόλι στον Μουσιάλα μέσα στην περιοχή μετά το ωραίο σόλο και το γύρισμα του Σανέ.

6' Ο Μίλερ έσπασε την μπάλα στον Σανέ, αλλά ο Γερμανός επέλεξε να πλασάρει από πλάγια και ο Προβεντέλ μπλόκαρε εύκολα.

5' Ευκαιρία για την Παρί Σεν Ζερμέν, σουτ του Εμπαπέ η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Μερίνο.

5' Διαγώνιο σουτ του Γκεντουζί εκτός περιοχής, πολύ άουτ η μπάλα.

Ξεκίνησαν οι αγώνες.

Σέντρα σε περίπου 20 λεπτά.

Λάτσιο: Προβέντελ, Μάρουσιτς, Χίλα, Ρομανιόλι, Πελεγκρίνι, Γκεντουζί, Βεσίνο, Αλμπέρτο, Άντερσον, Ιμόμπιλε, Τζακάνι.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Κίμιχ, Ντάιερ, Ντε Λιχτ, Γκερέρο,  Πάβλοβιτς, Γκορέτσκα, Σανέ, Μίλερ, Μουσιάλα, Κέιν.

Παρί Σεν Ζερμέν: Νταναρούμα, Χακίμι, Μπεράλντο, Ερναντέζ, Νούνο Μέντες, Ζαΐρ Εμερί, Βιτίνια, Ρουίθ, Ντεμπελέ, Μπαρκολά, Εμπαπέ.

Σοσιεδάδ: Ρεμίρο, Τραορέ, Θουμπέλδια, Λε Νορμάν, Γκαλάν, Μέντεζ, Θουμπιμέντι, Μαρίνο, Κούμπο, Μπέκερ, Ογιαρθάμπαλ.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Η Μπάγερν υποδέχεται στο Μόναχο τη Λάτσιο για την μεταξύ τους ρεβάνς της φάσης των «16» του Champions League. Οι Ιταλοί είχαν επικρατήσει με 1-0 στο πρώτο ματς και έχουν ένα ισχνό προβάδισμα πρόκρισης. Σε κακό φεγγάρι η Μπάγερν, είχε γκέλα με τη Φράιμπουργκ στο πρωτάθλημα και δείχνει να χάνει το πρωτάθλημα από τη Λεβερκούζεν. Από την άλλη πλευρά, η Λάτσιο έρχεται από δύο σερί ήττες από Μίλαν και Φιορεντίνα.

Η Σοσιεδάδ υποδέχεται στην Ισπανία την Παρί Σεν Ζερμέν για την μεταξύ τους ρεβάνς της φάσης των «16» του Champions League. Οι Γάλλοι είχαν επικρατήσει με σκορ 2-0 στο πρώτο ματς και έχουν μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης. Σε τρομερή φόρμα η Παρί έχει σερί με 20 ματς αήττητη. Από την άλλη πλευρά, η Σοσιεδάδ έχει τρεις σερί ήττες και δύσκολα δείχνει να μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση από το πρώτο ματς.

Σέντρα στις 22:00.

Μπάγερν Μονάχου - Λάτσιο και Σοσιεδάδ - Παρί Σεν Ζερμέν.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις ρεβάνς των «16» του Champions League.