LIVE

Live: Λαμία - Απόλλωνας Παραλιμνίου 4-2 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

94' ΓΚΟΛ για την Λαμία!  Εξαιρετική ενέργεια και τελείωμα του Τσιλούλη, που μπήκε αλλαγή και σκόραρε.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

86' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Ο Ελέζι εκμεταλλεύτηκε την... αναμπουμπούλα στην περιοχή της Λαμίας μετά από εκτέλεση φάουλ και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-2.

84' Διορθωτική κίνηση και από τον Νίκο Καραμπετάκη, με τον Κωνσταντινίδη αντί του Γεωργιάδη.

82' Τελευταία αλλαγή για τη Λαμία, ο νεαρός Κοντονίκος στη θέση του σκόρερ Ασκόφσκι.

75' Ωραίο σουτ του Γεωργιάδη, σε κόρνερ διώχνει ο Γκαραβέλης.

68' Νέα διπλή αλλαγή για τον Παντελίδη. Μέσα οι Τσούκαλος και Λαμπρόπουλος, εκτός Μανούσος και Παούλαβετς.

64' Διπλή αλλαγή από τον Καραμπετάκη τώρα, Πέτρου στο γήπεδο αντί του Γκέκα, όπως και ο Καραταλίδης αντί του Τσομαχασβίλι.

60' Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους, Βέργος αντί Ντε Βινσέντι και Τσιλούλης στη θέση του Μαρτίνεθ.

50' Ευκαιρία για τη Λαμία με τοΝ Ντε Βινσέντι να σουτάρει στο ύψος της περιοχής και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

47' Σουτ του Τζανδάρη, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

43' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι επειδή κλώτσησε την μπάλα μετά από σφύριγμα του διαιτητή.

39' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! Ο Γκέκας έστειλε με στραβοκλωτσιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, γράφοντας το 3-1 για τη Λαμία.

31' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, ο Σιμόν γύρισε παράλληλα αλλά ο Ασκόφσκι αστόχησε από πλεονεκτική, αλλά πλάγια θέση.

25' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! Η Λαμία ανατρέπει το ματς με σκόρερ τον Παουλάβετς, ο οποίος παίρνει τη κεφαλιά ανενόχλητος και σημειώνει το 2-1.

22' Σουτ του Σιμόν, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

20' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! Ο Ασκόφσκι έφυγε στο χώρο μετά από την εξαιρετική πάσα του Ντε Βινσέντι, με τον παίκτη της Λαμίας να αποφεύγει τον Κουτζαβασίλη και να πλασάρει προ κενής εστίας για το 1-1.

8' Γκοολ για τον Απόλλωνα!  Ο Γιάννης Κουτζαβασίλης σκοράρει μετά από κόρνερ του Γεωργιάδη και ο Απόλλωνας ανοίγει το σκορ!

3' Μεγάλη φάση για τη Λαμία, με τον Ασκόφσκι να σημαδεύει το δοκάρι από κοντά, μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Σιμόν.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Απόλλωνας Παραλιμνίου (Νίκος Καραμπετάκης): Κουτζαβασίλης, Κιουτσεκτσίδης, Γ. Κουτζαβασίλης, Γκούμας, Τσομαχασβίλι, Τζελίδης, Τζαμπέγια,  Καρυοφύλλης, Ελέζι, Γεωργιάδης, Γκέκας

Λαμία (Σάββας Παντελίδης): Γκαραβέλης, Σιμόν, Αντέτζο, Πάβλοβετς, Γκοράνοφ, Τζανδάρης, Στάνκο, Μαρτίνεθ, Νούνιες, Ασκόφσκι, Μανούσος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Η Λαμία αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.