Live: Λαμία - Πανσερραϊκός

Live: Λαμία - Πανσερραϊκός 0-2 (Τελικό)

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

89' Ο Μορέιρα έχει ένα τράβηγμα και δεν θα συνεχίσει, με τον Διαμαντή να μπαίνει στη θέση του και να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του!

85' Γκολ ο Πανσερραϊκός! Μετά από γύρισμα, ο Ουάρντα από κοντά διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, με την μπάλα να κοντράρει πρώτα στον Άλεξιτς πριν καταλήξει στον Αιγύπτιο!

82' Κίτρινη ο Στάνκο.

78' Τομάς έξω για τον Πανσερραϊκό, μέσα ο Μούργος.

71' Μούλα και Στάνκο μέσα, έξω οι Ακούνια και Τζανδάρης για τη Λαμία.

70' Κίτρινη ο Οικονόμου.

63' Κίτρινη ο Σιμόν.

62' Μπετανκόρ, Πηλέας έξω, Άλεξιτς, Οικονόμου μέσα για τον Πανσερραϊκό.

61' Αμαράλ έξω, Καρλίτος μέσα για τη Λαμία.

59' Σουτ ο Τόσιτς, μπλόκαρε ο Χόβαν.

53' Πολύ κακό σουτ του Αμαράλ, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα!

Τόσιτς μέσα για τη Λαμία, έξω ο Σλίβκα.

Ημίχρονο στο ματς.

38' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Γκοτζαμανίδης έκανε το γύρισμα, κανένας συμπαίκτης του δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

25' Ωραίο σουτ του Στάικου, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κοσέλεφ!

14' Γκολ ο Πανσερραϊκός! Τραγικό λάθος του Κοσέλεφ, ο Τομάς κλέβει και ο Ουάρντα αδειάζει με μια ντρίμπλα τον Κυριάκο Παπαδόπουλο για να σκοράρει από κοντά για το 1-0. Πρώτο γκολ του Αιγύπτιου με τη φανέλα του Πανσερραϊκού.

12' Κίτρινη κάρτα ο Πηλέας για θέατρο.

8' Ωραίο σουτ του Τομάς, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

2' Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Πανσερραϊκός και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Σε εκείνον για τους φιλοξενούμενους οι: Κατσίκας, Διαμαντής, Οικονόμου, Μπαΐροβιτς, Παπαβασιλείου, Μούργος, Γούλερι, Μασκανάκης, Άλεξιτς.

Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι: Νάγκι, Τζανετόπουλος, Στάνκο, Μούλα, Μαρτίνεθ, Καρλίτος, Τσούκαλος, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Δεληγιαννίδης, Γκοτζαμανίδης, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Πηλέας, Μορέιρα, Στάικος, Μπετανκόρ, Τομάς, Ουάρντα.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ, Νούνιες, Τζανδάρης, Σλίβκα, Μάλτσι, Σίντκλεϊ, Ακούνια.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Αντίθετα, στις τρεις αναμετρήσεις τους για το Κύπελλο Ελλάδος και στις δύο για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, η Λαμία δεν έχει νίκη και ο Πανσερραϊκός σε σύνολο πέντε αγώνων μετρά τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

Η Λαμία στις αναμετρήσεις για την δεύτερη κατηγορία είχε την απόλυτη κυριαρχία, αφού είχε επικρατήσει και στις τέσσερις συναντήσεις τους που είχαν γίνει και στις δύο έδρες. Μάλιστα αυτή ήταν και η τελευταία φορά που ο Πανσερραϊκός αντιμετώπισε εκτός την ομάδα της Λαμίας, στις 22 Απριλίου 2017 και οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-1.

Αυτή είναι η πρώτη μάχη των δύο ομάδων με γηπεδούχο τη Λαμία και στη μεγάλη κατηγορία.

Η πρώτη σέντρα είναι πρόγραμματισμένη για τις 20:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Λαμίας κόντρα στον Πανσερραϊκό για την 18η αγωνιστική της Super League.