ΡΕΑΛ

Ξέσπασε στη Μπέτις του Πογιέτ η Ρεάλ!

Με όρεξη για απαντήσεις και πολλά γκολ επέστρεψε η Ρεάλ ύστερα από την διακοπή για τις εθνικές ομάδες, καθώς η «βασίλισσα» επικράτησε εύκολα της Μπέτις στο «Βιγιαμαρίν» με σκορ 6-1 και επέστρεψε στις νίκες και στην κορυφή της La Liga, όπου βρίσκεται και η Ατλέτικο.

Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν μόλις στο 4ο λεπτό ο Βαράν άνοιξε το σκορ, ενώ με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο συμπατριώτης του, Καρίμ Μπενζεμά, διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων (31’). Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Μαρσέλο έκανε το 3-0 (39’) και ο Ίσκο έγραψε το 4-0.

Η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Σεχούδο (55’), όμως δεν απέφυγε την βαριά ήττα αφού δέχτηκε ακόμη δύο τέρματα από τους Ίσκο (62’) και Ρονάλντο (78’).