Οσασούνα

ΒΙΝΤΕΟ: Νίκη στις καθυστερήσεις για την Οσασούνα

Ένα γκολ του Μπούντιμιρ στο 92′ ήταν αρκετό στην Οσασούνα ώστε να νικήσει με 1-0 την Αλαβές. Η ουραγός Αλαβές έψαχνε επειγόντως βαθμούς και μπήκε πολύ δυνατά, χάνοντας ευκαιρία στο 2′, σε κεφαλιά του Χοσέλου. Η Οσασούνα είχε τη δική της καλή στιγμή, λίγα λεπτά αργότερα, σε κεφαλιά του Τόρο και κέρδισε πέναλτι, στο 37ο λεπτό, για κράτημα του Ναβάρο στον Άβιλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ρουμπέν Γκαρσία, αλλά, εκείνος νικήθηκε από τον γκολκίπερ Πατσέκο.

Στη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Μπούντιμιρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά, το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Τελικά, στο 92ο λεπτό, ο Τόρες άλλαξε, πολύ ωραία, το παιχνίδι και πάσαρε στον Μπάρχα, εκείνος μπήκε στη μεγάλη περιοχή της Αλαβές, μπερδεύτηκε, ο Ναβάρο έμοιαζε να ελέγχει την μπάλα, αλλά την έδωσε σε αντίπαλο, στον Σάντσεθ συγκεκριμένα, που πάσαρε στον Μπούντιμιρ και αυτός πλάσαρε για το 1-0.