Live: Ελλάδα - Βόρεια Ιρλανδία

Live: Ελλάδα - Βόρεια Ιρλανδία 3-1 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα, με την Εθνική να τελειώνει με νίκη τον όμιλο του Nations League.

90'+2' Έξω ο Μάνταλος, μέσα ο Γούτας που κάνει ντεμπούτο με την Εθνική.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Kαλή ευκαιρία για την Ελλάδα, απέκρουσε ο Πίκοκ Φάρελ. Ο Τσιμίκας ήταν αυτός που σούταρε.

84' Κίτρινη στον Φλάναγκαν για αγκωνιά.

80΄ ΓΚΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ! Πολύ όμορφο σουτ από τον Μάνταλο απο μακριά για το 3-1.

75΄ Χατζηγιοβάνης και Μπουχαλάκης στο ματς στη θέση των Μασούρα και Μπακασέτα.

67' Δύο αλλαγές και για τη Β. Ιρλανδία με τον Τσαρλς να μπαίνει στη θέση του Μπράντλεϊ και τον Γουάιτ στη θέση του Λέιβερι.

67' Ο Δουβίκας στη θέση του Ιωαννίδη και ο ο Φούντας στη θέση του Πέλκα.

61'  Σουτ ο Μπάλντοκ έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

55'  ΓΚΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ! Ο Μασούρας βγήκε τετ α τετ με τον Πίκοκ Φάρελ και σκόραρε για τι 2-1.

48' Ο Μασούρας προσπάθησε να μπει στη φάση μετά από γύρισμα του Μπακασέτα αλλά ο Φλάναγκαν έδιωξε σε κόρνερ.

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

Συνεχίζεται το ματς, 3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

44' Πεσμένος ο Μαυροπάνος στον αγωνιστικό χώρο.

37΄ Σουτ ο Μπακασέτας, άουτ η μπάλα.

28΄ Σέντρα ο Τσιμίκας, κεφαλιά ο Μασούρας, άουτ η μπάλα.

23΄ Ο Μαγκένις πήγε να αιφνιδιάσει τον Βλαχοδήμο απο το κέντρο του γηπέδου, έφυγε λίγο άουτ η μπάλα.

21΄ Τεράστια ευκαιρία ο Πέλκας. Ο Μασούρας βγήκε τετ α τετ αλλά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Πέλκα αλλά αυτός αστόχησε απο πολύ πλεονεκτική θέση.

18' Γκολ η Β. Ιρλανδία! Ο Λέιβερι ισοφαρίζει σε 1-1. Από σέντρα από αριστερά ο Λέιβερι έφυγε στην πλάτη της άμυνας και νίκησε τον Βλαχοδήμο.

14' ΓΚΟΛ Η ΕΛΛΑΔΑ! Ο Πέλκας με κεφαλιά ανοίγει το σκορ. Έγινε σέντρα απο δεξιά, ο Πίκοκ Φάρελ έκανε κακή έξοδο, η μπάλα κατέληξε στον Πέλκα και αυτός με κεφαλιά σκόραρε σε κενή εστία.

13΄ Σουτ ο Μπακασέτας, στα σώματα η μπάλα.

10' Αναγκαστική αλλαγή για τη Β. Ιρλανδία. Ο Τόμπσον αποχώρησε, με τον Σαβίλ να μπαίνει στη θέση του.

3' Σουτ ο Μασούρας απο μακριά, άουτ η μπάλα.

1' Έναρξη στην αναμέτρηση.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Σε περίπου 20 λετπά η έναρξη της αναμέτρησης.

Βόρειος Ιρλανδία (Ιαν Μπάρακλο): Πίκοκ-Φάρελ, Λιούις, Έβανς, Φλάναγκαν, Μπράντλεϊ, Τόμσον, Ντέιβις, Μακάν, Μακνέρ, Λάβερι, Μαγκίνις.

Ελλάδα (Γκουστάβο Πογιέτ): Βλαχοδήμος, Τσιμίκας, Χατζηδιάκος, Μαυροπάνος, Μπάλντοκ, Μάνταλος, Κουρμπέλης, Μπακασέτας, Πέλκας, Μασούρας, Ιωαννίδης.

Έχουν γίνει γνωστές οι εντεκάδες των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 9:45.

Η εθνική μας έχει τερματίσει και μαθηματικά στην 1η θέση του ομίλου, οπότε το σημερινό ματς είναι αδιάφορο βαθμολογικά για εμάς.

Η Ελλάδα υποδέχεται την Β. Ιρλανδία για την 6η αγωνιστική του Nations League.

Mαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ελλάδας κόντρα στη Βόρειο Ιρλανδία.