Live: Αστέρας Τρίπολης - Άρης

Live: Αστέρας Τρίπολης - Άρης 0-2 (Τελικό)

Τέλος στην αναμέτρηση.

90+5' Κίτρινη στον Καστάνο.

90+4' Φωνάζουν για χέρι στον Άρη σε προσπάθεια του Πάλμα.

90' Ο Πλάμα βγήκε στην πλάτης της άμυνας με τον Τσιφτσή να παραχωρεί κόρνερ.

7' οι καθυστερήσεις του αγώνα.

88' Ο Αστέρας σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται λόγω οφσάιντ.

86' Τελευταία αλλαγή για τον Άρη: Ο Μαντσίνι παραχωρεί τη θέση του στον Οντουμπάτζο.

85' Άστοχο το σουτ του Μπαρτόλο, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή.

80' Ο Μπενίτο παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κουέστα.

78' Ο Πίρσμαν αντί του Γκρέι για τον Άρη, ενισχύεται ακόμα περισσότερο ανασταλτικά ο Άρης.

Ο Αργεντινός αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα, με δέκα παίκτες ο Άρης στο 77'.

75' Ο Γκαρσία αντικρίζει την κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα. Στο VAR ο Τσέτσιλας προκειμένου να δει αν είναι κόκκινη.

74' Πιέζει τα τελευταία λεπτά ο Αστέρας: Ο Κουέστα μπλοκάρει εκ νέου κεφαλιά του Τιλίκα.

73' Νέα κομβική επέμβαση του Κουέστα σε σουτ του Μπενίτο.

69' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη: Ντιοπ, Πάλμα και Ενκολού αντί τον Ιτούρμπε, Γκαρθία και Ντουκουρέ.

67' Ο Καστάνιο βρίσκεται στο έδαφος, έχει μπει το ιατρικό τιμ του Αστέρα στον αγωνιστικό χώρο. Πρόβλημα αντιμετωπίζει και ο Ντουκουρέ.

64' Συνεχίζονται οι αλλαγές για τον Αστέρα: Μπαρτόλο στη θέση του Μπερτόγλιο.

63' Ο Ατιένθα παραχωρεί τη θέση του στον Τζουκάνοβιτς και Μπαράλες στον Μπενίτο.

59' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Τρομερή φάση για τον Άρη με δοκάρι και γκολ! Ο Μαντσίνι αρχικά τραντάζει το κάθετο δοκάρι του Τσιφτσή, με τον Γάλλο στη συνέχεια να παίρνει το ριμπάουντ για το 0-2.

55' Κίτρινη στον Μπράμπετς. Η δεύτερη κάρτα σε παίκτη του Άρη.

52' Ο Ιτούρμπε δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, αρκετά άστοχο το σουτ.

50' Ο Κουέστα αντιμετωπίζει πρόβλημα και το ιατρικό επιτελείο του Άρη έχει μπει και του παρέχει τις πρώτες βοήθειες. Συνεχίζει κανονικά ο Ισπανός κίπερ του Άρη.

48' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα να ισοφαρίσει η καραμπόλα στην περιοχή του Άρη έβγαλε νικητές τους φιλοξενούμενους. Απίθανος Εμπακατά που έδιωξε δύο φορές πάνω στη γραμμή, τα σουτ του Ατιένθα!

46' Τιλίκα αντί Γκαρντάφσκι για Αστέρα.

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

44' Γύρισμα του Γκρέι στην περιοχή, διώχνει σε πλάγιο με δυσκολία ο Τσιφτσής. Δεύτερη τελική του Τζαμαϊκανού στην εστία.

37' Χωρίς φάση εδώ και περίπου δέκα λεπτά το παιχνίδι.

27' Τρομερή επέμβαση του Κουέστα σε σουτ του Άλβαρεζ με το αριστερό! Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να φέρουν το ματς στα ίσα.

20' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Γκρέι ανοίγει το σκορ στην Τρίπολη μετά από ασίστ του Μαντσίνι: Βρέθηκε ανενόχλητος στην περιοχή και έκανε το σουτ για το 1-0 των «κιτρινόμαυρων»!

18' Μπλοκάρει ο Κουέστα το γύρισμα του Ριέρα χωρίς δυσκολία.

13' Ωραία ατομική ενέργεια του Ριέρα, δεν καταφέρνει να εκμεταλλευτεί τη σέντρα και να κάνει την προβολή ο Καρμόνα.

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα του Άλβαρες, κεφαλιά του Καστάνο η μπάλα άουτ.

10' Αντικρίζει την κίτρινη κάρτα από νωρίς ο Φαμπιάνο για σκληρό μαρκάρσιμα στον Μπαράλες.

8' Πολύ καλή η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαντσίνι, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Τσιφτσή.

7' Πήρε την κεφαλιά ο Καστάνιο στην καρδιά της περιοχής, δεν απείλησε την εστία του Κουέστα.

4' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

1' Έναρξη στην αναμέτρηση.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

Σε περίπου είκοσι λεπτά η σέντρα της αναμέτρησης.

Στον πάγκο οι: Σιαμπάνης, Ζερβινιό, Πάλμα, Πίρσμαν, Καμάτσο, Οντουμπάτζιο, Ντιόπ, Ενκουλού, Σγούρος.

Άρης (Απόστολος Τερζής): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού – Ντουκουρέ, Μανού Γκαρθία – Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Ματέο Γκαρσία – Γκρέι.

Στον πάγκο οι: Παπαδόπουλος, Τζουκάνοβιτς, Γκαρθία, Ιγκλέσιας, Μπαρτόλο, Τιλίκα, Μπενίτο, Αντζουλάς.

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Τσιφτσής – Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Στάνκο, Ντομίνγκεθ – Ριέρα, Μπερτόγλιο, Γκαρντάφσκι – Μπαράλες.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Στον αντίποδα ο Απόστολος Τερζής έχει στη διάθεση του τον Οντουμπάτζο που ξεπέρασε τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε, με μοναδικό απόντα τον Νταμπό που δέχθηκε την κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

Χωρίς τους Κρεσπί, Σίτο, Βαλιέντε και Μουνάφο θα υποδεχτεί ο Αστέρας τους Θεσσαλονικείς, με τον Ηρακλή Μεταξά να έχει να διαχειριστεί τέσσερις σημαντικές απουσίες.

Οι Αρκάδες θέλουν να πάρουν το πρώτο τους τρίποντο στο πρωτάθλημα και προέρχονται από τη λευκή ισοπαλία εκτός έδρας με τη Λαμία. Εξίσου οι Θεσσαλονικείς που θέλουν να επιστρέψουν σε τροχιά νικών, μετά την βαριά ήττα από τον Παναιτωλικό και την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ.

Ο Αστέρας Τρίπολης φιλοξενεί τον Άρη στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 1 και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση.