ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Live: Ατρόμητος - Κηφισιά 1-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

96': Κόκκινη στον τιμ μάνατζερ της Κηφισιάς, Κασναφέρη για διαμαρτυρίες.

95': Κίτρινη στον Νικοπολίδη για καθυστερήσεις.

92': Τεράστια επέμβαση του Μαρκετζάνι στο τετ-α-τετ του Μπιφουμά.

Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

83': Εκτός οι Πρίτσας και Οζέγκοβιτς, μέσα οι Τετέη και Γιόβαντσιτς για την Κηφισιά.

Όλα καλά με τον Μαρκετζάνι.

82': Μεγάλη επέμβαση του Μαρκετζάνι στο τετ-α-τετ του Μπιφουμά. Τραυματίστηκε ο Ιταλός κίπερ.

Κίτρινη κάρτα και στον Τσάπαν.

79': Κίτρινη στον Σολόα που έπιασε τον αντίπαλό του για να τον σταματήσει. Ένταση στο ματς ανάμεσα στους παίκτες.

74': Κίτρινη στον Καμαρά για διαμαρτυρίες μετά από δικό του σουτ στα σώματα, με τον διαιτητή να τον χρεώνει με χέρι.

72΄: Κυβρακίδης αντί του Ασεβέδο.

68': ΓΚΟΛ η Κηφισιά. Μέσα σε τέσσερα λεπτά η Κηφισιά έφερε τούμπα το ματς, με τον Κρισιούμα να παίρνει καταπληκτική καρφωτή κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι από σέντρα του Κλωναρίδη από τα δεξιά.

67': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Τριμμάνης, μέσα ο Τσακμάκης.

64': ΓΚΟΛ η Κηφισιά. Ο Πρίτσας εκτελεί το φάουλ από τα αριστερά, ο Σναϊντερλάν πετάγεται στην «καρδιά» της άμυνας και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1.

61': Εκτός Αντζιέλσκι και Βρακάς, μέσα οι Βέργος και Ορμπάιγ για τον Ατρόμητο.

59': Κίτρινη στον Τριμμάνη για φάουλ στον Μιλίτσεβιτς. Σωστή απόφαση για πάτημα.

51': Ο Κούντε έκλεψε την μπάλα πίσω από το κέντρο και επιχείρησε να κρεμάσει από εκεί τον Νικοπολίδη που ήταν εκτός εστίας. Η μπάλα πήγε αρκετά πάνω από την εστία.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Αλλαγή για την Κηφισιά. Μέσα ο Κλωναρίδης, έξω ο Μενέντες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να προηγείται 1-0 της Κηφισιάς.

45': Κίτρινη στον Βαλέντσια για πάτημα στον Μιλίτσεβιτς. Σωστή απόφαση.

43': Μεγάλη επέμβαση του Νικοπολίδη, στο έξυπνο σουτ του Αντζιέλσκι στην κλειστή γωνία του Έλληνα τερματοφύλακα.

34': Μεγάλη διπλή στιγμή για τον Ατρόμητο, αρχικώς με τον Αντζιέλσκι, το σουτ του οποίου βρήκε σε σώμα αμυντικού και έφυγε προς τα αριστερά, με τον Αγκιμπού να κάνει το γύρισμα, να βρίσκει τον Κούντε, το πλασέ του οποίου πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι των φιλοξενούμενων.

26': Ένταση στο ματς, μετά από φάουλ του Τσανάτζια πάνω στον Καμαρά. Κίτρινη για τον παίκτη της Κηφισιάς.

23': Κεφαλιά του Οζέγκοβιτς που κινήθηκε όμορφα ανάμεσα στους στόπερ, η κεφαλιά του όμως πέρασε πολύ πάνω από την εστία του Ατρόμητου.

16': ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος. Φθηνό λάθος του Τσάπαν σε απρόσεκτη παράλληλη πάσα προς τον Βαφέα, ο Αγκιμπού Καμαρά κλέβει, φεύγει στο ανοικτό γήπεδο και με ωραίο πλασέ στη δεξιά γωνία του Νικοπολίδη άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

7': Έκλεψε ο Πρίτσας που έβγαλε με τη μία την κάθετη στον Οζέγκοβιτς, με τον Τζαβέλλα σε καλύτερη θέση να καθαρίζει τον κίνδυνο.

4': Σέντρα του Βαλένσια από τα δεξιά, ο Νικοπολίδης πρόλαβε το κόρνερ και μπλόκαρε την μπάλα.

Άρχισε ο αγώνας με την Κηφισιά στη σέντρα.

Ο Ατρόμητος φιλοξενεί την Κηφισιά στο Περιστέρι για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League σε ένα σημαντικό ματς, κυρίως, για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι – Τριμμάτης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου – Έντερ, Κούντε – Βαλένσια, Καμαρά, Βρακάς – Αντζιέλσκι.

Στον πάγκο οι Τσιντώτας, Πομόνης, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Καραμάνης, Φριτζόνσον, Κούεν, Ρομπάιγ, Βέργος.

Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Νικοπολίδης – Τσανάτζια, Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίτσεβιτς – Σολόα, Σναϊντερλάν – Μενέντες, Πρίτσας, Κρισιούμα – Οζέγκοβιτς.

Στον πάγκο οι Αναγνωστόπουλος, Μπιφουμά, Γιόβαντσιτς, Κλωναρίδης, Παπασάββας, Τετέι, Γκόμπελιτς, Σπίνος, Νίνης.