ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Live: Ατρόμητος - ΟΦΗ 3-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

81': Αλλαγή και ο ΟΦΗ. Θεοδοσουλάκης αντί Ντίκο.

80':  Κίτρινη ο Βούρος.

78': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω Κλωναρίδης και Ρομπάιγ, μέσα Τζοβάρας και Ροτάριου.

73': ΓΚΟΟΟΛ ο Ατρόμητος. Ο Κλωναρίδης φεύγει από κανονική θέση και σερβίρει το γκολ στον Κιάρτανσον, που με προβολή στο δεύτερο δοκάρι... ανοίγει λογαριασμό και δίνει σαφές προβάδισμα νίκης στην ομάδα του...

70': Στάικος αντί Μεγιάδο και Θοράρινσον αντί Μπαλογιάννη για τον ΟΦΗ.

66' Ο Έρλινγκμαρκ περνάει στην θέση του Μουνίθ.

64': Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη.

58' Κιάρτανσον αντί Τζαβίδα, στον Ατρόμητο.

58' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με το σουτ του Λάρσον από θέση μέσα δεξιά να περνάει ελάχιστα άουτ!

56' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μαρινάκης και Βούρος αντικαθιστούν Μπουζούκη και Γιοχού αντίστοιχα.

51' Ο Στέφενς αποκρούει την εκτέλεση του Μουνίθ, πέφτοντας σωστά στην δεξιά του πλευρά!

Η φάση εξετάζεται μέσω VAR, με τον Τζαβίδα να βρίσκει πρώτος τη μπάλα όπως φαίνεται και στα τηλεοπτικά ριπλέι.

50' Πέναλτι υπέρ του Ατρόμητου, με τον Γιοχού να ανατρέπει τον Τζαβίδα!

47' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από αντεπίθεση, με τον Κλωναρίδη να μην μπορει να σκοράρει υπό την πίεση του Γιοχού!

46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο στη σέντρα.

Τέλος ημιχρόνου.

ΓΚΟΟΟΛ ο Ατρόμητος. Σέντρα του Κλωναρίδη από δεξιά, προβολή του Μουνίθ στο δεύτερο δοκάρι και 2-1.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

45': Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Ατρόμητου και συγκεκριμένα στον Αγγελόπουλο.

43': Κίτρινη ο Μουνίθ.

39': ΓΚΟΟΟΛ ο Ατρόμητος. Ο Κιβρακίδηςέπαιξε γρήγορα για τον Κλωναρίδη που έκανε τη σέντρα και ο Τζαβίδας που «κέρδισε» τον Γιοχού στον αέρα, ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

36': Προσωρινή διακοπή στον αγώνα, λόγω τραυματισμού του Ντίκο.

34': ΓΚΟΟΟΛ ο ΟΦΗ. Ωραία συνεργασία των Τοράλ και Νέιρα, σουτ του δεύτερου λίγο πριν πέσει από θέση μέσα αριστερά, και 0-1.

32': Κίτρινη ο Ντίκο.

25': Ο Χατζηισαϊας μάρκαρε σωστά τον Ντίκο σε παράλληλη του Γιαννούλη

21': Εκτέλεση του Μουνίθ, άουτ η μπάλα

20': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη, για φάουλ πάνω στον Μουνίθ.

13': Μακρινό γέμισμα του Γιαννούλη, βγαίνει ο Γιαννιώτης και διώχνει με κεφαλιά πριν υπάρξει κίνδυνος.

3': Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, με την πάσα του Τοράλ αλλά ο Ντίκο δεν μπορεί να κάνει την προβολή...

Στο γήπεδο είναι και ο Γκουστάβο Πογιέτ.

Άρχισε το ματς.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Πετρόπουλο και Τριανταφύλλου ενώ στο VAR είναι ο Παπαδόπουλος.

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κυβρακίδης, Σουάρεθ, Χατζηισαΐας, Ντε Μποκ - Έντερ Γκονθάλεθ, Κουέν, Μουνίθ - Κλωναρίδης, Τζαβίδας, Ρομπάιγ.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Στέφενς - Λάρσον, Γιοχού, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης - Μεγιάδο, Ντιουσέ, Τοράλ - Μπουζούκης, Ντίκο, Νέιρα.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάριτς, Οικονομίδης, Μαυρομάτης, Αθανασίου, Τζοβάρας, Έρλινγκμαρκ, Ροτάριου, Κιάρτανσον, Κωτσόπουλος.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μανδάς, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Θοράριρσον, Στάικος, Αποστολάκης, Θεοδωσουλάκης.

Καλησπέρα σας. Ο Ατρόμητος υποδέχεται τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.