Live: ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος

Live: ΠΑΣ Γιάννινα - Ατρόμητος 1-1 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

90'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Βέργος βρέθηκε σε θέση βολής αλλά το σουτ πήγε πάνω από τα δοκάρια!

90'+2' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Σόρια μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ.

5 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90' Κεφαλιά από τον Τσακμάκη, εύκολα ο Σούλης.

85' Κίτρινη στον Σόρια.

80' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βέργος και Φριτζόνσον μπαίνουν και βγαίνουν οι Κουέν και Ανγκιέλσκι.

79' Ο Λεό στη θέση του Ριένστρα για τον ΠΑΣ.

77' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ροσάλες! Ο Παμλίδης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Τσιντώτας απέκρουσε και ο Ροσάλες μπροστά από την εστία, έστειλε την μπάλα άουτ!

76' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Κόντε! Τρομερή επέμβαση του Τσιντώτα!

75' Ο Κιβρακίδης σταμάτησε με τάκλιν από πίσω τον Ντεμίρ που έφευγε στην αντεπίθεση!

Το σουτ του Γκονζάλεζ πήγε πολύ ψηλά στη συνέχεια της φάσης.

71' Ο Τσακμάκης βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι, έβαλε την προβολή αλλά ο Κιάκος έβαλε το σώμα και έδιωξε σε κόρνερ.

69' Προσπάθεια του Κόντε στην περιοχή, με αρκετή δυσκολία έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα πήγε άουτ.

68' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Παμλίδης και Ροσάλες μπαίνουν και βγαίνουν οι Τζίνο και Ροσέρο.

66' Στο έδαφος ο Ριένστρα μετά τη μονομαχία με τον Τσακμάκη. Χτύπησε στο κεφάλι ο σκόρερ του ΠΑΣ.

64' Σέντρα του Αγκιμπού, αδύναμη κεφαλιά του Τζοβάρα.

58' Γκολ για τον Ατρόμητο! 1-1! Εξαιρετική αντεπίθεση του Ατρομήτου με τον Τζοβάρα να παίρνει την κεφαλιά και να βγάζει τον Αντζιέλσκι στην πλάτη της άμυνας και εκείνος με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1!

56' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τζοβάρας στη θέση του Ντιρξ.

50' Κάκιστο σουτ του Σόρια μέσα στην περιοχή, η μπάλα πήγε άουτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντεμίρ στη θέση του Τούτου.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

45'+1' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Τούτου έκανε τη σέντρα, ο Μπακαδήμας πήρε την κεφαλιά εξ επαφής αλλά υπό την πίεση του Έρλινγκμαρκ, έστειλε την μπάλα σε κόρνερ!

3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

44' Κακή κεφαλιά του Κόντε από τα όρια της περιοχής. Η μπάλα άουτ.

42' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σομποτσίντσκι στη θέση του Παντελάκη.

Στο έδαφος τώρα ο Παντελάκης που δείχνει να έχει πρόβλημα.

37' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ριένστρα! 1-0! Ο Κόντε εκμεταλλεύεται το τεράστιο λάθος του Τσακμάκη, έδωσε στον Ριένστρα και εκείνος με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για τον ΠΑΣ!

33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα από τον Γκονζάλεζ, ο Αντζιέλσκι πήρε την κεφαλιά από κοντά αλλά η μπάλα πήγε χιλιοαστά δίπλα από την εστία.

27' Πολύ ψηλά το σουτ του Τζίνο από πλεονεκτική θέση.

24' Κάτι σαν σέντρα-σουτ από τον Ροσέρο, η μπάλα λίγο πιο πάνω από το δοκάρι.

16' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κιάκου στο δεύτερο δοκάρι, ο Ροσέρο δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα εντός εστίας από πολύ πλάγια θέση.

13' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κιάκου, ένα δυνατό σουτ του Σόρια κόντραρε σε αμυντικό, για νέο κόρνερ.

7' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Ροσέρο να κάνει ωράια ατομική προσπάθεια και πλασέ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

3' Ο Σούλης έκανε λάθος πάσα, αλλά στη συνέχεια μπλόκαρε τη σέντρα του Ντιρξ.

Σέντρα στον αγώνα.

Στον πάγκο των Περιστεριωτών οι: Μαρκετζιάνι, Δήμος, Πομόνης, Καραμάνης, Φριτζόνσον, Βρακάς, Τριμμάτης, Τζοβάρας, Βέργος.

Στον πάγκο του ΠΑΣ οι: Αθανασίου, Λεό, Πανάγου, Λιάσος, Παμλίδης, Ροζάλες, Ντεμίρ, Σομποτσίντσκι, Τσαούσης.

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Έρλινγκμαρκ, Αθανασίου, Κούντε, Γκονζάλες, Κουέν, Ντιρξ, Ανγκιέλσκι, Καμαρά.

Για τους Ηπειρώτες θα παίξουν βασικοί οι: Σούλης, Σόρια, Παντελάκης, Μπακαδήμας, Κιάκος, Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο, Ροσέρο, Τούτου και Κόντε.