Live: ΟΦΗ - Παναθηναϊκός

Live: ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 2-2 (Τελικό)

Τέλος στο παιχνίδι.

90'+6' Κεφαλιά του Φελίπε που πέρασε άουτ.

90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Ακαϊντίν για φάουλ στον χώρο του κέντρου στον Λουίς Φελίπε.

90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Λουκάο για επιθετικό φάουλ στον Μλαντένοβιτς.

7 λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Σέντρα ο Μλαντένοβιτς, κεφάλια ο Σπόραρ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

84' Σουτ του Ριέρα από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι εύκολα.

83' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! 2-2! Ο Μαντσίνι σέντραρε, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Σπόραρ με πλασέ ισοφαρίζει σε 2-2!

80' Γκολ για τον ΟΦΗ! 2-1 με την εύστοχη εκτέλεση του Ισέκα.

79' Κίτρινη στον Αμπάντα για διαμαρτυρίες.

Πέναλτι για τον ΟΦΗ!

Ο διαιτητής πάει να δει τη φάση.

77' Αλλαγή για τους Κρητικούς. Ο Φελίπε θα μπει στη θέση του Μπάκου.

Αναφέρονται στο μαρκάρισμα του Τσέριν στον Λάρσον μέσα στην περιοχή.

75' Έντονες διαμαρτυρίες του ΟΦΗ για πέναλτι. Η φάση εξετάζεται από το VAR.

74' Ο Γκλέιζερ στη θέση του Μπάκιτς για τον ΟΦΗ.

71' Διπλή αλλαγή για τους «πράσινους». Μαντσίνι και Κώτσιρας εντός, Βαγιαννίδης και Ζέκα εκτός.

70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Σπόραρ στη θέση του Παλάσιος.

65' Σουτ του Ριέρα, ελάχιστα εκτός στόχου η μπάλα.

Από το κόρνερ κεφαλιά του Ούγκο που κατέληξε άουτ.

65' Σουτ του Μπακασέτα, κόντραρε η μπάλα και πέρασε λίγο έξω.

62' Τρομερή φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπερνάρ σεντράρει, ο Ακαϊντίν πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Μπάουμαν έδιωξε σε κόρνερ.

59' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μπαίνουν Ριέρα και Αμπάντα και βγαίνουν οι Χιμένεθ και Αποστολάκης.

54' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ και πάλι, αλλά το τελείωμα που επιχείρησε ο Έλληνας φορ πήγε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπάουμαν.

52' Ευκαιρία με τον Παλάσιος, με τον Μπάουμαν να αποκρούει με δυσκολία το σουτ του παίκτη του Παναθηναϊκού.

51' Μακρινό σουτ του Μεγιάδο που πέρασε αρκετά άουτ.

50' Γέμισμα του Μπακασέτα, κεφαλιά του Τσέριν που πέρασε απελπιστικά άουτ για τους «πράσινους».

49' Κίτρινη στον Μπάκιτς.

46' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μπακασέτας και Ιωαννίδης άλλαξαν την μπάλα, αλλά το σουτ του πρώτου με το δεξί κατέληξε άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

2 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

44' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος έκανε την ατομική ενέργεια, βρήκε το σουτ, αλλά ο Μπάουμαν είχε την απάντηση.

42' Κίτρινη για τον Βούρο.

36' Γκολ! Ο Ιωαννίδης ισοφαρίζει σε 1-1! Υπέροχη ατομική ενέργεια του Μπερνάρ που πήρε την μπάλα στην αριστερή πλευρά και συνέκλινε, κράτησε την μπάλα παρά την πίεση και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε την κάθετη πάσα στον Ιωαννίδη που τελείωσε τη φάση κάνοντας το 1-1.

Κίτρινη κάρτα αντίκρισε και ο Τάσος Μπακασέτας.

26' Νέα διακοπή για φάουλ στον Ισεκά που έμεινε στο έδαφος. Κίτρινη κάρτα στον Θοράρινσον για διαμαρτυρία.

24' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, τώρα σηκώνεται ο Μπακασέτας και συνεχίζεται παιχνίδι.

22' Γκολ για τον ΟΦΗ! 1-0! Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής από τον Χιμένεθ, με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Ντραγκόφσκι.

Συμπλήρωσε κάρτες ο Βαγιαννίδης και θα χάσει το πρώτο ματς των playoffs.

15' Σύγκρουση Βαγιαννίδη-Μπάουμαν, με τον μπακ του Παναθηναϊκού να χτυπάει άθελά του τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ και να δέχεται την κίτρινη κάρτα.

11' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Βαγιαννίδη να φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή, αλλά τον Μεγιάδο να κόβει την μάλλον παρακινδυνευμένη μεταβίβασή του.

6' Δεύτερη τελική στο ματς για τον ΟΦΗ, ο Ντραγκόφσκι μπλοκάρει εύκολα το σουτ του Ισέκα.

3' Ο Ατρόμητος έφυγε στην αντεπίθεση, ο Σούλης δεν απομάκρυνε σωστά αλλά η σέντρα στη συνέχεια της φάσης κατέληξε στα χέρια του.

2' Πρώτη στιγμή στο παιχνίδι, με τον Λάρσον να πιάνει το σουτ από δεξιά, μετά τη σέντρα του Θοράρισον από την άλλη πλευρά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα.

Σε εκείνον των «πράσινων» οι: Λοντίγκιν, Ρούμπεν Πέρεθ, Σπόραρ, Λημνιός, Μαντσίνι, Κώτσιρας, Τζούριτσιτς, Βιλένα.

Στον πάγκο των Κρητικών είναι οι: Χριστογεώργος, Λουκό, Μαρινάκης, Ριέρα, Φελίπε, Μοσκέρα, Θεοδοσουλάκης, Γκλάζερ, Αμπάντα.

Παναθηναϊκός: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ούγκο, Ακαϊμτίν, Μλαντένοβιτς, Ζέκα, Μπακασέτας, Μπερνάρ, Παλάσιος, Τσέριν, Ιωαννίδης.

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Θοράρινσον, Λαμπρόπουλος, Βούρος, Λάρσον, Μπάκιτς, Μεγιάδο, Χιμένεθ, Μπάκου, Αποστολάκης, Ισέκα.