LIVE

Live: ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 4-0 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

86' Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Ριέρα στην τρίτη του ευκαιρία απέναντι στον Νάγκι σκοράρει για το 4-0!

80' Στη θέση του Καραχάλιου ο Λιάσος

75' Στη θέση του Μπάκου ο Λουίζ Φελίπε

71' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Μέσα οι Τοράλ, Μεγιάδο, Λαμπρόπουλος, Μαρινάκης, έξω οι Μοσκέρα, Μπάκιτς, Λουκάο, Θεοδοσουλάκης

70' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Κόντε ο Μπατίστ

Το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ

64' Γκοολ για τον ΟΦΗ! Ο Ισέκα έφυγε στην αντεπίθεση και με ένα τρομερό σουτ γράφει το 4-0 κόντρα στον ΠΑΣ!

58' Γκοολ για τον ΟΦΗ! Ο Ισέκα πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι μετά το φάουλ του Θοράρινσον για το 3-0

51' Σπουδαία ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Τοράλ με ακόμα μία κάθετη έβγαλε τετ α τετ τον Ριέρα, αλλά το σουτ που έκανε ο τελευταίος ήταν κακός και έφυγε αρκετά άουτ.

50' Κίτρινη κάρτα στον Σόρια για φάουλ

48' Ο Τζίνο πρόλαβε τον Τοράλ στο γύρισμα του Θοράρινσον πριν κάνει το 3-0!

46' Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΣ. Μέσα οΙ Ροσέρο, Ντεμίρ, εκτός οι Ροζάλες, Τζίμας, Ριένστρα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+3' Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Τοράλ με τρομερή πάσα βρήκε τον Μπάκου και αυτός πλάσαρε εύστοχα για το 2-0!

41' Ο Ροζάλες έκλεψε τηn μπάλα και έβγαλε τετ α τετ τον Τζίμα, αλλά ο Χριστογιώργος μπλόκαρε!

Στο 34ο λεπτό ο ΟΦΗ έφυγε στην αντεπίθεση, ο Ριένστρα έβγαλε τον Ισέκα τετ α τετ. αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ!

27' Ο διαιτητής αποφάσισε με τη βοήθεια του VAR πως ο Εραμούσπε έπρεπε να δεχθεί κόκκινη κάρτα αντί για κίτρινη και έτσι μετά το λάθος του στο γκολ αφήνει τον  ΠΑΣ με 10!

23' Πάει στο VAR ο διαιτητής για το μαρκάρισμα του Εραμούσπε που έχει δει κίτρινη

Ο Κόντε έβγαλε στον Ροζάλες στο 17΄όμως ο δεύτερος γλίστρησε και δεν κατάφερε να τελειώσει την φάση!

10' Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Εραμούσπε έκανε λάθος ο Μπάκου κυνήγησε την φάση στη συνέχεια με κόντρα από τάκλιν του Εραμούσπε, η μπάλα έφτασε στον Μαρινάκη που γύρισε στον Ριέρα για το 1-0!

2' Πρώτη στιγμή για τον ΟΦΗ. Σουτ του Θοράρινσον άουτ η μπάλα