LIVE

Live: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

98': ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Λόπες με σουτ κάνει το 3-2.

95': Κίτρινη κάρτα ο Παπασταθόπουλος.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

86': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο.

85': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Σνάιντερ.

84': Ωραία προσπάθεια του Βρουσάι και σουτ, στο σώμα του Πίρσμαν και κόρνερ.

83': Κούντε, Βαλμπουενά και Τικίνιο μέσα, έξω οι Εμβιλά, Καρβάλιο και Γκάρι Ροντρίγκες για τον Ολυμπιακό.

80': ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΣ. Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρέαμπτσουκ χάνει τον Σνάιντερ, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Βατσλίκ για το 2-2.

75': Σουτ του Εμβιλά από τα 25 μέτρα, άουτ.

73': Λόπες αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό.

63': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Λώλης αντί Ντομίνγκεθ για τον ΠΑΣ.

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Τετ-α-τετ ο Γκαρντάφσκι, κακό πλασέ πάνω στον Βατσλίκ που κρατάει το προβάδισμα του Ολυμπιακού.

Δεν μετράει το γκολ.

61': Πλασέ ο Καρβάλιο, έδιωξε ο Λοντίγκιν και ο Ροντρίγκες πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε. Φαίνεται σε πρώτη φάση να είναι οφσάιντ ο Αραμπί που συμμετείχε στη φάση.

Συνεχίζεται το ματς.

Eξετάζεται χέρι που έκανε ο Εραμούσπε στο γύρισμα του Ρέαμπτσουκ, υπάρχει πιθανή περίπτωση πέναλτι.

57': Γύρισμα του Ρέαμπτσουκ, κάνει την προβολή ο Ελ Αραμπί αλλά δεν θα βρει εστία.

56': Ο Μαντί Καμαρά στη θέση του Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου στο «Γ. Καραϊσκάκης».

ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΣ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Σνάιντερ σπάει στον Περέα που με υπέροχο πλασέ στην κίνηση εκτελεί τον Βατσλίκ και μειώνει σε 2-1.

Ένταση με Μπουχαλάκη και Κάργα.

43': Κίτρινη κάρτα στον Πίρσμαν.

43': ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Κάθετη του Μασούρα, ο Ροντρίγκες κάνει τρομερό τελείωμα και εκτελεί τον Λοντίγκιν για το 2-0.

42': Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα.

38': Μέσα ο Σάλιακας, έξω ο Λιάσος για τον ΠΑΣ.

28': Ο Καρβάλιο βρίσκει τον Μασούρα που επιχειρεί το βολέ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21': Αντεπίθεση ο ΠΑΣ, το γύρισμα του Πίρμσαν καταλήγει στην αγκαλιά του Βατσλίκ.

17': Σουτ του Μπουχαλάκη στην κίνηση, η μπάλα άουτ.

14': Ο Καρβάλιο λίγο έλειψε από πολύ πλάγια να απειλήσει με έξυπνη εκτέλεση φάουλ, άουτ η μπάλα.

13': Ωραία μπαλιά του Καρβάλιο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ροντρίγκες δεν προλαβαίνει να τσιμπήσει την μπάλα προ του Λοντίγκιν.

6': ΓΚΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Μακρινό σουτ του Ροντρίγκες, η μπάλα κοντράρει και αλλάζει πορεία, με τον Ελ Αραμπί να κάνει έξυπνη κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

5': Σέντρα του Βρουσάι, ο Λιάσος δεν επιτρέπει στον Ελ Αραμπί να εκτελέσει. Μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

Άρχισε ο αγώνας.

Ο Ολυμπιακός είναι τώρα αήττητος από τον ΠΑΣ στα εννέα τελευταία επίσημα. Ως γηπεδούχος δεν έχει χάσει ποτέ από τον ΠΑΣ με 22 νίκες και 4 ισοπαλίες σε 26 αγώνες.

Ο Ολυμπιακός νίκησε δύο φορές στην κανονική περίοδο τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ έφερε ισοπαλία στα πλέι οφ στην πόλη της Ηπείρου.

Στην βαθμολογία ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην πρώτη θέση με 70 βαθμούς, 11 περισσότερους από τον δεύτερο ΠΑΟΚ.

Από την αποστολή που ανακοινώθηκε χθες για τον Ολυμπιακό, έμεινε εκτός 20άδας και ο Αγκιμπού Καμαρά.

VAR είναι ο Γκορτσίλας (Μακεδονίας) και AVAR η Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής).

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Καραντώνης (Ημαθίας), βοηθοί οι: Δημητριάδης (Καστοριάς), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) και 4ος ο  Κουτσιαύτης (Άρτας).

Στον πάγκο για τον ΠΑΣ Γιάννινα:  Αθανασίου, Σάλιακας, Παντελάκης, Ποζνάνσκι, Οικονομόπουλος, Σιοντης, Κύρκος, Μπρένερ, Λώλης.

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Κρίστινσον, Μαντί Καμαρά, Κούντε, Λοπες, Ανδρούτσος,  Βαλμπουενά, Τικίνιο, Παπαδόπουλος, Φορτούνης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Πέερσμαν, Κάργας, Εραμούσπε, Λιάσος, Στάνκο, Καραχάλιος, Σναϊντερ, Γκαρντάβσκι, Ντομίνγκεθ, Περέα.

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Βρουσάι, Μπα, Σωκράτης, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Καρβάλιο, Μασούρας, Ροντρίγκες, Ελ Αραμπί.